• Kontajner Ekocharity na školskom dvore
     • Kontajner Ekocharity na školskom dvore

     • "Vy sa zbavíte starého oblečenia a niekto vďaka vám prežije ďalšiu zimu".

      Spolu s občianskym združením Ekocharita sme na školskom dvore oproti budove ŠKD umiestnili kontajner občianskeho združenia Ekocharita. Kontajner je určený na zber oblečenia a obuvi.

      Šatstvo je potrebné zabaliť do igelitového vreca alebo iného vhodného obalu tak, aby nedošlo k znehodnoteniu pri prevoze.

      ZBIERA SA: dámske, pánske, detské letné a zimné oblečenie, posteľné obliečky, uteráky, záclony, závesy, prestieradlá, metrový textil, deky, paplóny ale nie z peria, vankúše, hračky a obuv.

      Šatstvo musí byť čisté. Nezáleží na tom, či je to posledná móda alebo už majú veci  možno i desiatky rokov.

      NEZBIERA SA: domáce potreby, matrace, koberce a znečistené veci.

      Nepotrebným, obnoseným šatstvom a textíliami  môžete pomôcť  ľuďom, ktorí ho môžu potrebovať.

      V neposlednom rade takouto likvidáciou pre Vás nepotrebného textilu šetríte aj životné prostredie.

      • do kontajnera je možné vkladať len vyprané oblečenie a obuv v pevne uzatvorených, hrubších igelitových taškách, alebo iných vhodných pevných transportných obaloch,
      • topánky musia byť po pároch zviazané, alebo inak pevne spárované. Chceme Vaše oblečenie, topánky a iné darované veci odovzdať kompletné a nepoškodené,
      • darované veci dôsledne treba vložiť do kontajnera tak, aby padli dovnútra. Nikdy ich nenechajte vedľa kontajnera a nedajte tak šancu ich znehodnoteniu počasím alebo neoprávnenou osobou.

      "Chráňme našu planétu a pomáhame tým, ktorí to potrebujú najviac."

    • Predaj vianočných výrobkov Vstúpte
     • Predaj vianočných výrobkov Vstúpte

     • Dnes prebiehal u nás v škole v spoločenskej miestnosti predaj vianočných výrobkov organizácie Vstúpte n.o. Klienti tejto neziskovej organizácie si znovu pripravili na predaj krásne výrobky, ktorých kúpou môžeme potešiť našich blízkych a známych a súčasne túto organizáciu podporiť. Ďakujeme.

    • Svätý Mikuláš
     • Svätý Mikuláš

     • V piatok 6.12. popoludní navštívil Svätý Mikuláš i deti zo školského klubu, ktoré naňho čakali v spoločenskej miestnosti školy. Privítali ho piesňou „ V Dolinách“, po ktorej sa predstavovali s programom, ktorý uvádzali Bruno s Matúšom. Nechýbali tančeky prvákov, recitácie, športové kreácie, ale ani výrobky našich detí. Program bol obohatený piesňami, ktoré sme v klube nacvičili. V závere sa im prihovoril „Svätý Mikuláš“, ktorý ich nielen pochválil, ale sa s nimi aj pomodlil. Veríme, že deťom sa tento  deň páčil a dostatočne si ho užili. Posúďte sami.

      Fotogaléria....

       

    • Vianočný koncert JANAIS
     • Vianočný koncert JANAIS

     • Počas druhej adventnej nedele zaznel v priestoroch spoločenskej miestnosti koncert speváčky JANAIS, ktorý sme pripravili pri príležitosti 10. výročia zasvätenia školy Nepoškvrnenej Panne Márii.

      Naše pozvanie bolo poďakovaním všetkým, ktorí nám umožňujú a pomáhajú realizovať naše predstavy o zlepšovaní sveta. Zároveň ďakujeme spoločnosti PAPA GRILL Gastro Park a pánovi Majerskému za zapožičanie a dovoz stolíkov.

      Vianočný koncert JANAIS - Obrázok 1

      FOTOGALÉRIA...

    • Charitatívna zbierka pre Betániu
     • Charitatívna zbierka pre Betániu

     • Od 9. - 18.12. 2019 organizujeme v škole charitatívnu zbierku čistiacich a hygienických potrieb pre azylové centrum Betánia v Malackách. Darovať môžete napr. šampón, mydlo, sprchový šampón, zubnú pastu, toaletný papier, papierové vreckovky, prášky a aviváže na pranie, prípravky na umývanie riadu, podláh, skiel a okien, čistiace prostriedky do kuchyne, kúpelne a WC. Prinesené veci treba odovzdať triednemu učiteľovi.

    • Ochranárik čísla tiesňového volania
     • Ochranárik čísla tiesňového volania

     • 3.12.2019 boli ocenení na Okresnom úrade v Malackách 3 žiaci našej školy za výtvarnú súťaž "Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany" na tému „Záchranári na lúke, v lese, v horskom teréne.“

      Dušan Miháľ z 3.B: 1. miesto

      Karolína Lániková 2.C: 3. miesto

      Mathias Čermák 3.B: čestné uznanie

      Srdečne blahoželáme a ďakujeme pani učiteľke Trnkovej za prípravu žiakov.

    • 2.ABC na Plaveckom kurze
     • 2.ABC na Plaveckom kurze

     • Minulý týždeň, v dňoch 25.11. - 29.11. sa naši druháci konečne dočkali a každý deň chodili v rámci vyučovania plávať do športovej haly Malina. O tom, ako im to išli, s radosťou hovorili samotní inštruktori. Zdravá súťaživosť víťazila nad počiatočnými obavami a všetky deti sa s vodou skamarátili. Ďakujeme pani asistentkám, ktoré nám pomáhali a sprevádzali nás. Veríme, že všetko, čo sme sa naučili, do leta nezabudneme a na kúpaliskách preukážeme svoje plavecké umenie. 

      Fotogaléria...

       

    • Marek Trnka s bronzovou medailou z MSR v cyklokrose
     • Marek Trnka s bronzovou medailou z MSR v cyklokrose

     • V nedeľu 1.12.2019 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose v Krupine. Vo farbách Kaktus Bike Teamu Bratislava na nich štartoval aj študent nášho gymnázia Marek Trnka. Na blatistej technickej trati bojoval už v elitnej mužskej kategórii a nedarilo sa mu zle. Pri teplotách okolo +1°C a svietiacom slniečku sa kvalita trate stále menila. To technicky dobre jazdiacemu Marekovi jazdiacemu s číslom 13. vyhovovalo a podarilo sa mu vybojovať bronzovú medailu v kategórii jazdcov do 23 rokov. Kategóriu U23 vyhral Jakub Jenčuš (EXPRES CZ-TUFO TEAM KOLÍN). Je to pekný úspech, keďže má stále ešte len 17 rokov a cyklokrosu sa venuje len doplnkovo. Jeho hlavnou disciplínou sú horské bicykle. Celkovo v mužskej kategórii obsadil 10. miesto a získal prvé elitné UCI body. Gratulujeme a keďže išlo o jeho posledný pretek v tejto sezóne, tak mu želáme veľa šťastia do tej nasledujúcej.

    • Najkrajšia vianočná pohľadnica - vyhodnotenie
     • Najkrajšia vianočná pohľadnica - vyhodnotenie

     • Už je to tu! Po náročnom výberovom kole sme vybrali tie najkrajšie z najkrajších. Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa podelili s nami o svoje predstavy na tému "Moja rodina, môj domov". Každá pohľadnica má svoj príbeh a čaro.

      Nech sa páči, vyhodnotenie:

      KATEGÓRIA ZŠ 1. stupeň

      Víťazná pohľadnica: Kristína Nemcová 3.B

       

      KATEGÓRIA ZŠ 2. stupeň a GYM

      Víťazná pohľadnica: Dorotka Garbiarová 7.B

      Najlepšie práce boli odmenené peknými cenami a vystavené na galerijnej ploche. Blahoželáme.

    • Náboj junior
     • Náboj junior

     • V súťaži najlepších „matematikofyzikov“ sme lídrom v okrese Malacky!

      22. novembra 2019 sa konala medzinárodná matematicko-fyzikálna súťaž štvorčlenných tímov Náboj junior 2019. V nej súťažiaci počítajú príklady z matematiky a fyziky. Za každú správne vyriešenú úlohu tím získa jeden bod a novú úlohu. Cieľom je v stanovenom čase 120 minút správne vyriešiť čo najviac problémov. Súťaž je zaujímavá aj tým, že jej priebeh bolo možno sledovať cez internet on-line.

      Našu školu v súťaži reprezentovalo 8 najlepších žiakov matematiky z 8. a 9. ročníka. Konkurencia bola mimoriadne veľká. Veď len na Slovensku súťažilo až 452 tímov, teda 1808 žiakov základných škôl a gymnázií. K tomu treba pripočítať ďalšie tímy z Českej republiky a Poľska. Učiteľ matematiky Jozef Ondrejka účinkovanie žiakov našej školy zhodnotil slovami: „Tejto súťaže sa žiaci našej školy nezúčastnili prvý krát. V silnej medzinárodnej konkurencii sme tento rok obstáli doteraz najlepšie. Nevyhrali sme, ale aj tak sa náš tím B zo všetkých škôl v okrese Malacky umiestnil na 1. mieste. Tím A sa umiestnil na 4. mieste. Pre mňa najväčší úspech spočíva v nadšení a ochote žiakov systematicky na sebe pracovať a tak rozvíjať svoj talent. Preto nadaní žiaci 7. a 8. ročníka sa budú môcť zúčastňovať matematického krúžku 9. A.

      Všetci zúčastnení žiaci si za predvedený výkon jednoznačne zaslúžia veľkú pochvalu. Veď napríklad tím B v medzinárodnom hodnotení nechal za sebou ďalších až 355 tímov.“

      Z výsledkovej listiny súťaže Náboj junior 2019 – umiestnenie tímov našej školy podľa získaných bodov v Bratislavskom kraji:

      19. - 22. miesto tím B v zložení: Lenka Ježeková, Daniela Osadská, Michal Sobek z 9. A a Samuel Raček z 8. B 23 bodov

      32. - 35. miesto tím A v zložení: Michal Augustovič, Katarína Pavlová, Simona Rybáriková a Klára Trnková, všetci 9. A 19 bodov

      Blahoželáme!

  „Facere et docere – Správne žiť a učiť to aj iných“