Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

 • Bavíme deti športom II.

  V stredu 12.12. sme sa opäť zapojili do atletickej súťaže, ktorá je určená pre školy Bratislavského samosprávneho kraja. Tentokrát sa v športovej hale Elán zišlo 12 družstiev, ktoré prišli predviesť svoju aktuálnu formu. Z našej školy sme vybrali hlavne deti, ktoré sa atletike pravidelne venujú a dali sme im tak možnosť porovnať sa s rovesníkmi.

  V prvej časti sa súťažilo v atletickom viacboji, ktorý pozostával z disciplín ako : hod loptičkou na cieľ, beh cez prekážky, prekážková dráha – formula, preskakovanie olympijských kruhov, skok do diaľky z miesta a hod plnou loptou cez hlavu.

  V tejto časti sme sa po vynikajúcom výkone našich športovcov umiestnili na 2. mieste a získali sme tak pohár pre školu, ktorý si vystavíme ako spomienku na tento úspech.

  V druhej časti bol priestor pre trénovaných atlétov, ktorí sa mohli predviesť v štafete 6x100 m s prekážkami. Náš tím nezaváhal, od začiatku sa ujal vedenia, ktoré sme si udržali až do cieľovej rovinky. Výsledkom bolo 1. miesto a 6 krásnych medailí, ktoré budú deťom tento nádherný deň pripomínať.

  Naša zostava :

  Regina Slezáková

  Natálka Šarníková

  Hanka Hladíková

  Samuel Baliga

  Jakub Vrlák

  Adam Mecháček

  Za super výkon a krásnu reprezentáciu školy ďakujeme a k úspechu blahoželáme !

 • POZVANIE NA RORÁTY

  Pozývame všetky odvážne deti, ktoré sa z lásky k Ježišovi dokážu zaprieť a ráno vstať na utorňajšie a štvrtkové roráty. Stretáme sa (s pani uč. Janskou) pred kostolom o 5.55h. Treba si so sebou priniesť sviečku a lampášik. Po sv.omši nás čaká milé posedenie na fare pri raňajkách s kňazmi. Raňajky je potrebné si priniesť (keďže cit.pána farára - maminky ich určite urobia lepšie ako kňazi), čajík nám uvaria na fare. Dve z detí si prinesú domov putovnú sošku Panny Márie a sv. Jozefa, ktorú majú za úlohu priniesť na ďalšie roráty. Príďte s nami vytvoriť krásne ranné spoločenstvo plné hodnotných rozhovorov pri čajíku. Tento zážitok, ako hovoria malí druháci, určite stojí za to :)

 • Tvorivé adventné dielne z Klubu Bosco

  Piatok a sobota boli pre deti z Klubu Bosco významné nielen z pohľadu zasvätenia sa Panne Márii a slávenia jej sviatku, ale aj preto, že sme sa stretli ako tvorivé spoločenstvo na adventných tvorivých dielňach. Predtým sme sa však nezabudli zastaviť v kaplnke a na Pannu Máriu si spomenúť modlitbou a piesňou. V duchu prípravy na Vianoce sme vyrábali všakovaké ozdôbky na stromček, svietnik na štedrovečerný stôl, rôzne pozdravy, girlandy, zimné tričká a tí šikovnejší pre svoje mamičky uplietli aj krásny náhrdelník. To, čo nás ale najviac spájalo bola príjemná priateľská atmosféra, ktorú pomohli vytvoriť nielen moji verní pomocníci Matúš, Ema a Mária, ale aj ochotné mamičky, ktoré priložili ruku k dielu a veruže ich pomoc bola vítaná a potrebná, keďže tvorenia chtivých deťúreniec bolo neúrekom. Touto cestou sa im chcem všetkým poďakovať.

  https://cirkevnaskola.rajce.idnes.cz/Tvorive_adventne_dielnicky/

 • Šťastný návrat z Peer Mediation at School ERASMUS+

  V  dňoch 3.12. – 7.12.2018, naši žiaci 8.ročníkov (Soňa Holešová, Ema Janečková, Lenka Ježeková, Simona Kordošová, Daniela Osadská, Katarína Pavlová, Klára Trnková a Samuel Vrlák) prežívali spoločne so žiakmi z Talianska vzdelávacie aktivity v rámci projektu Erasmus+ v Nemecku - Hildesheim.

  O tom, že vzdelávanie mediátorov je na najlepšej ceste, svedčia aj ich poznatky a skúsenosti, ktoré si so sebou priniesli. V novom čísle Rybky sa dozviete od samotných žiakov, čo im tento zahraničný pobyt dal.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/409

 • Vyhodnotenie súťaže Hovorme o jedle 2018

  Spomedzi  všetkých 209 škôl, ktoré sa zapojili do súťažnej aktivity "Jedz a hýb sa-Tuky“,  sme sa s naším spoznávaním a vyrábaním tukov, ich následným spaľovaní na školskom dvore a work out zóne umiestnili  na krásnom 17. mieste vo vynikajúcom zlatom pásme.  Ďakujeme realizačnému tímu za krásne aktivity, ktoré pripravili pre našich žiakov. Tešíme sa na Našu účasť aj počas už VII. ročníka týždňa HOVORME O JEDLE od 14.10.2019 do 18.10.2019.

 • Štedrý Mikuláš pre VI.B

  O tom, že Mikuláš môže potešiť nielen sladkosťami, vedia svoje po dnešku, akože ináč – 6. decembri, žiaci VI.B triedy. V tento deň dostali naozaj štedrú nádielku, ale okrem sladkostí aj nádielku  samých príjemných zážitkov.

  Začali návštevou muzikálového predstavenia v DK Dúbravka pod názvom Zimná show Alkany, kde si mohli prezrieť množstvo speváckych a tanečných vystúpení žiakov Muzikálového konzervatória a ZUŠ Alkana z Bratislavy. Ich ďalšie kroky viedli do Bibiany, medzinárodného domu umenia pre deti. Navštívili interaktívne výstavy, ktoré Bibiana momentálne ponúka, a to A -  ako animátor, Svet japonských rozprávok či výstavu Československo. Aj v priestoroch Bibiany ich prekvapil Mikuláš a bol, ako sa patrí, štedrý.

  Krátke zastavenie v uliciach Starého mesta dýchlo vianočnou atmosférou a spoločná veselá cesta vlakom domov tento deň vôbec nepokazili, práve naopak.

              Ďakujeme, Mikuláš! :)

 • Požehnanie adventných vencov

  Prvý adventný pondelok sa na našej škole niesol v duchu posviacania adventných vencov a zapojenia sa do kampane Červená stužka. Červenými stužkami sme sa snažili vyjadriť podporu a solidaritu všetkým tým, ktorých trápi ťažká a nevyliečiteľná choroba AIDS.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/404

 • Stretnutie s našou partnerskou školou v Brne

  V piatok 30.11.2018 sme v skorých ranných hodinách vyrazili do Brna navštíviť naše partnerské gymnázium BIGY v Brne. Privítalo nás veľmi mrazivé a chladné počasie, ale túto atmosféru vylepšovali veľmi milí a príjemní brnenskí spolužiaci, ktorí nás „Slovákú“ majú  veľmi radi.

  Sprevádzali nás starým mestom, pamiatkami, zaujímavou radnicou aj „Zelním trhem“ a kvalitne vymrazení sme sa utekali skryť do útulných kaviarničiek, kde sa začali vytvárať nové priateľstvá medzi našimi študentami. Po tomto ohriatí sme si pozreli aj arcibiskupské múzeum s veľmi zaujímavým výkladom, ktorý dopĺňali aj naši študenti svojimi vedomosťami. Náš sprievodca (pán profesor dejepisu) nám vysvetlil, že električka je v Bratislave, tramvaj v Prahe a šalina v Brne. Na obed, do našej partnerskej školy, sme sa odviezli trolejbusom. Čakal nás veľmi bohatý obed a našich študentov si zobrali na prehliadku školy a jej priestorov brnenskí študenti. My dve (Zajačková, Pavúčková) sme boli pozvané na kávu k pánovi riaditeľovi.

  Po celý čas panovala v Brne vynikajúca atmosféra a pri poslednom fotení na schodoch pred gymnáziom sme našich partnerov pozvali na opätovnú návštevu k nám do Malaciek.  

  Ing. Stanislava Zajačková

 • Sté výročie vzniku Československa na našej škole

  „Československý štát vstúpil do života!“

  Dňa 28. novembra sa v našej škole konala konferencia k stému výročiu vzniku prvej Československej republiky.

  Konferenciu slávnostne otvoril spevácky zbor Corpo e anima pôvodnou hymnou Československej republiky. Záštitu nad konferenciou prevzali žiaci mediálneho študentského tímu.

  Cieľom študentskej konferencie bolo nielen získať nové informácie, ale predovšetkým tieto informácie spracovať a následne prezentovať svojim spolužiakom. Žiaci základnej školy si tak mohli po prvýkrát vyskúšať svoje prezentačné zručnosti pred očami svojich rovesníkov.

  Ťažiskom programu konferencie bolo vystúpenie jednotlivých ročníkov so svojimi odbornými príspevkami.

  Úvodné príspevky sa venovali historickým prameňom a štátnym symbolom Československa, ktoré si pre nás pripravili žiaci šiesteho ročníka. O osobnostiach Deklarácie slovenského národa sme sa dozvedeli z úst žiakov siedmich ročníkov. Dilemu „voliť či nevoliť“ nám pomohli rozlúsknuť ôsmaci.

  Ako vyzerali hranice Československa? Na túto otázku sa nám snažili odpovedať dievčatá z deviateho ročníka v príspevku Územné zmeny na mape Európy po prvej svetovej vojne.

  Program školskej konferencie ukončili ôsmaci Osudovými osmičkami, ktoré sú nositeľmi nostalgie, a to najmä v česko-slovenskom kontexte spolu prežitej minulosti: revolúcia 1848/49, vznik Československej republiky, Mníchovská dohoda a Viedenská arbitráž, komunistický štátny prevrat, Pražská jar a intervencia vojsk piatich štátov Varšavskej zmluvy.

  Podľa ohlasov mali príspevky žiakov výbornú úroveň, no v niektorých momentoch pokrivkávala spoločenská úroveň poslucháčov. Aj napriek menším chybičkám krásy, dúfame, že študentská konferencia vo vás podnietila záujem o našu históriu a zanechala vo vás dobrý dojem. Ďakujeme!

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/407

   

 • POZVÁNKA na krajské kolo recitačnej súťaže „...a Slovo bolo u Boha...“

  Srdečne Vás pozývame na krajské kolo XXVI. ročníka recitačnej súťaže v prednese

  kresťanskej poézie a prózy"...a Slovo bolo u Boha...", ktoré sa uskutoční

          dňa 13. februára 2019 v Spojenej škole sv. Františka Assiského v Malackách.     

  Program:

              8.00 - 9.00             Registrácia účastníkov

              8.15 - 8.45             Svätá omša v kaplnke

              9.15 - 9.30             Otvorenie súťaže

              9.30 - 11.45           Súťaže v jednotlivých kategóriách

             11.30 - 12.15          Obed

             12.30 - 13.00          Vyhodnotenie súťaže

   

  Prosíme Vás o zaslanie vyplnenej prihlášky elektronicky na csmalacky@gmail.com alebo poštou na adresu školy do 6. februára 2019.   

                  Prihláška do súťaže

                  Propozície a organizačné pokyny k súťaži

                  Tešíme sa na Vašu účasť a ostávame s pokojom,

   

                                                                                                                                              Mgr. Daniel Masarovič

                                                                                                                                                               riaditeľ

 • VÝTVARNÁ SÚŤAŽ o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu

  Už je to tu! Po náročnom výberovom kole sme vybrali tie najkrajšie z najkrajších. Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa podelili s nami o svoje predstavy na tému "Priateľstvo" (Skutočný priateľ je pri mne aj v najtemnejších dňoch... ). Každá pohľadnica má svoj príbeh a čaro.

  Nech sa páči, vyhodnotenie:

  A. KATEGÓRIA ZŠ 1. stpeň

  1. miesto: Dominika Miháľová IV.B

  2. miesto: Natália Jurkovičová I.C

  3. miesto: Terezka Kočeková I.B

   

  B. KATEGÓRIA ZŠ 2. stupeň a GYM

  1. miesto: Klára Kočišová VII.B

  2. miesto: Magdaléna Poláčeková V.B

  3. miesto: Kristína Pavlová V.B

  Najlepšie práce odmeníme peknými cenami a budú vystavené na dolnej galerijnej ploche.

 • Výtvarná súťaž „Ochranárik tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“

  Aj tento rok sa naši výtvarníci zapojili do výtvarnej súťaže s vyhlásenou témou: „Veď aj ja som záchranár“. Z množstva prác zo 14 zúčastnených škôl okresu sme obsadili krásne miesta. Ceny sme si prebrali na Okresnom úrade v Malackách z rúk pána prednostu J. Mračnu.

  1.  miesto -  Sofia Jacečková,  4. C (postup do celoslovenského kola)

  3.  miesto  - Katarína Répásiová, 2. B                                                                       

  Čestné uznanie – Kristína Belanská, Adriana Chocholáčková.

  Dievčatám  srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu J.

 • Predaj vianočných výrobkov Vstúpte n.o.

  Pozývame vás na predaj vianočných výrobkov ľudí s mentálnym postihnutím bude prebiehať v utorok 4.12. v čase od 9.00 - 12.00 hod. v spoločenskej miestnosti školy.

   

 • Džungľa v Luduse

  Kto by nepoznal chlapca menom Mauglí! Dielo z pera Rudyara Kiplinga rozpráva príbeh ľudského mláďaťa, ktoré vychovala džungľa. Jeho originálne spracovanie sme mali možnosť vzhliadnuť v sobotu 17. novembra 2018 v rámci projektu Noc divadiel v divadle Ludus. Počas voľného sviatočného dňa sme sa tam vybrali so žiakmi 6. a 8. ročníka.

  Prečo opäť Ludus? „Ludusáci“ sa orientujú na súčasné a pôvodné hry s témou dospievania, hľadania a nachádzania seba samého, svojich hodnôt a v neposlednom rade i prežívania ľudských radostí i starostí. Vždy sa diela dokážu chopiť hravo, o čom svedčí i samotný názov divadla, keďže slovo ludus (z lat.) znamená hra, škola, ihrisko.

              Okrem príťažlivej divadelnej scény, estetiky, pohybovej akrobacie či rytmických hudobných nástrojov  sme boli konfrontovaní s morálnymi a životnými postojmi a princípmi, ktoré sformuloval vo svojom diele samotný autor, a síce, že lov má byť pre  človeka spôsobom zabezpečenia potravy, nie  zábavy, či posolstvo, že všetci pochádzame z jednej krvi.  Pred 120 rokmi ani len netušil, ako často budú tieto pravdy prekrúcané, ako často budú zabudnuté...

              V príjemnej atmosfére priestorov štúdia L+S, kde momentálne divadlo Ludus hosťuje, mali žiaci možnosť vidieť plejádu detských hercov, ktorých tváre sú im známe napríklad aj z televíznej obrazovky. Čaro divadelných dosiek to však nedokáže nahradiť, o čom svedčili spokojné, ba priam nadšené ohlasy našich žiakov po ceste domov z predstavenia.

 • Čítanie s pánom Mrkvičkom

  Viete čítať knihu tak, že sa pri nej aj schuti zasmejete? O takomto netradičnom spôsobe čítania sa v utorok 27. 11. 2018 presvedčili  žiaci tretieho, piateho a šiesteho ročníka prostredníctvom pána Tibora Hujdiča, ktorý vystupuje pod pseudonymom pán Mrkvička. Kto je vlastne pán Mrkvička? Pán Mrkvička je autorom relácie o kvalitných knihách pre deti a mládež „Detská knižnica“ donedávna vysielanej v Slovenskom rozhlase. Zároveň je asi najväčší slovenský propagátor detského čítania. Môžete ho stretnúť v školách, ale aj na rôznych podujatiach, kde rozpráva o tom, prečo je čítanie dôležité a aké je úžasné, ak preň nadchnete malého človiečika.

  Cieľom akcie Čítanie s Mrkvičkom bolo spropagovať medzi žiakmi kvalitnú detskú literatúru, prebudiť a podporiť v deťoch záujem o čítanie, snahu hľadať v literárnom diele či v jeho hrdinovi krásu, zmysluplné, morálne posolstvo.

  Deti nadšene počúvali a spontánne reagovali na vybrané úryvky z kníh rôznych autorov. Piataci pri čítaní ukážok „využívali“ intuíciu. Pred samotným čítaním si žiaci prezreli knihy, ktoré si pán Hujdič so sebou do školy priniesol. Po prečítaní ukážok ich úlohou bolo priradiť úryvok ku knihe. Pre žiakov šiesteho ročníka vybral aktivitu „O pravde a lži“. Prečo ľudia klamú? Je rozdiel medzi nevinnou a úmyselnou lžou? Je jednoduché alebo zložité spoznať pravdu? Môže byť pravda horšia ako lož? Na tieto otázky museli žiaci odpovedať po prečítaní úryvku z knihy Sedem minút po polnoci od spisovateľa Patrika Nessa, ktorý získal v Británii v roku 2011 a 2012 (dvakrát po sebe) cenu za najlepšiu knihu pre deti a mládež.

  Pán Mrkvička zaujímavou formou čítania príbehu dokázal deti vtiahnuť do deja. Pri čítaní kníh akoby hral divadlo -  chvíľu bol jedným z hrdinov príbehu, vzápätí tajomným rozprávačom deja, menil hlasy, čím dokázal vyvolať napäté situácie. V najnapínavejšej chvíli pán Mrkvička čítanie ukončil, tým vyvolal u žiakov záujem knihu si prečítať. Dramatizované čítanie sa páčilo aj žiakom prvého stupňa. „Ako sa príbeh skončí?“ bola aktivita tretiakov po prečítaní úryvku z knihy Operácia Orech a iné dedkoviny od slovenskej spisovateľky Andrey Gregušovej. Žiaci sa v  skupinách podľa vlastnej fantázie pokúsili príbeh dokončiť. Bolo zaujímavé počúvať rozdielnosť záveru príbehu v podaní jednotlivých skupín. To je dôvod prečítať si knihu a zistiť, ktorá skupina bola najbližšie k pravde.

  Na záver pán Mrkvička žiakom predstavil ďalšie zaujímavé knihy dostupné v knižniciach či v kníhkupectvách.

  A aké sú reakcie žiakov na čítanie s pánom Mrkvičkom?

  Mne sa to veľmi páčilo. Dokonca som si jednu knihu vybrala na Vianoce. Rozhodla som sa kúpiť knihy ako vianočný darček pre mojich najbližších“ (Lenka Kozelková, 5. C).

  Piata hodina bola úžasná. Pán Hujdič nám predstavil pár zaujímavých kníh. Veľmi ma zaujala kniha Sedem minút po polnoci a aktivity, ktoré sme robili“ (Liliana Fűrstová, 6. A).

  Pán Hujdič ma motivoval k tomu, aby som viac čítala, lebo tie knihy boli skvelé. Ani neviem, prečo vlastne nečítam. Už viem, čo chcem pod stromček“ (Karin Klamová, 6. A).

  Mne sa to veľmi páčilo. Som rada, že sa nájdu takí ľudia, ktorí motivujú deti, aby čítali. Včera som si požičala z knižnice Sedem minút po polnoci a je naozaj super“ (Kristína Lišková, 5. C).

  Bohužiaľ, boli aj reakcie typu: „Mne sa to nepáčilo, lebo nerád čítam.“ „ Bola to nuda, lebo ja čítam iné knihy.“ „ Mňa viacej bavia hry na počítači. Mňa knihy nebavia, radšej pozerám telku.“

  Teší nás, že väčšinu z nás knihy ešte stále „bavia“ a možno časom  čaro čítania objavia aj ďalší naši kamaráti. Možno keď pôjdu okolo kníhkupectvá alebo knižnice, spomenú si na pána Mrkvičku, vstúpia dnu a ...

  Kniha sa stane ich novým verným kamarátom.

 • 3. ročník CecilFestu

  Dňa 22.11. sa poobede z našej spoločenskej miestnosti ozývali zvuky gitár, pohárikov, spevu a všeličoho možného...  Konal sa ďalší ročník obľúbeného CecilFestu spojený s diskotékou a prespávačkou v škole.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/391

 • 1. miesto v kraji pre gymnzistov v súťaži Digitálna škola

  Od 12. 11. – 16. 11. sa študenti gymnázia zapojili do celoslovenského projektu ČSOB Digitálna škola, kde si overovali svoje znalosti z internetovej bezpečnosti („ako surfovať a nenechať sa hacknúť“).Naši študenti sa z pomedzi zapojených škôl umiestnili na 10. mieste, pričom v rámci nášho kraja vyhrali 1. miesto. Gratulujeme.

  Výsledky si môžete pozrieť na:

  https://digitalnaskola.online/

 • Súťaž iBobor - vyhodnotenie

  Od roku 2004 funguje informatická súťaž Bebras - Informatický bobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Tento rok sa aj naši žiaci zapojili do súťaže a máme 58 úspešných riešiteľov rôznorodých logických a informatických úloh. Ďakujeme všetkým odvážlivcom, myslíme, že v takej  obrovskej konkurencii, 77 928 súťažiacich, sú to vynikajúce výsledky.

  Úspešným riešiteľom gratulujeme, zoznam nájdete v priloženom dokumente.

  Úspešný je však i každý z  riešiteľov súťaže, ktorý sa so záujmom zúčastnil informatického zápolenia. Veríme, že sa vám súťaž páčila.

  iBobor-vysledky.pdf

   

 • Vyjadrenie školy k téme "Mobily v škole"

 • Ďalší úspech Samuela Vrláka

  Po úspešnej reprezentácii v celoslovenskom kole Hviezdoslavov Kubín v predošlých rokoch nás Samuel Vrlák, žiak ôsmej triedy, opätovne úspešne reprezentoval v ďalšej recitačnej súťaži Návraty poézie Andreja Sládkoviča.

  Po víťazstve v krajskom kole v Bratislave postúpil do celoslovenskej súťaže, ktorá prebiehala 19. 11. 2018 v pôsobisku Andeja Sládkoviča v Banskej Bystrici. Súťaž v prednese poézie sa konala pod záštitou  šéfredaktorky Márie Rehákovej, generálnej riaditeľky a organizátorky súťaže. Do poroty na celoslovenskom finále zasadli slovenské spisovateľky Ivana Havranová a Adriana Macháčová, recitátor a odborný garant súťaže Juraj Sarvaš,  speváčka Sisa Sklovská, šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková, zástupkyňa šéfredaktorky Katarína Hanzelová, historik Vladimír Sklenka, vedúca oddelenia kultúry MsÚ Banská Bystrica Alena Káanová a slovenský spisovateľ Ondrej Kalamár.

  Po niekoľkohodinovom recitačnom maratóne porota napokon vybrala víťazov v jednotlivých kategóriách. Na tretí stupeň víťazov v 2. kategórii  odborná porota vybrala žiaka našej školy, výborného recitátora, herca i žiaka Samuela Vrláka.

  Samko, blahoželáme, ďakujeme a tešíme sa z tvojho úspechu!

strana: