Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

 • Pozvánka pre rodičov (nielen)budúcich prváčikov

  Pozývame na prednášku s uznávanou detskou psychologičkou Mgr. Máriou Tóthovou Šimčákovou na tému "Školská pripravenosť dieťaťa pri nástupe do školy", ktorá sa uskutoční dňa 26.4.2018 o 16.30 hod. v spoločenskej miestnosti školy.

 • Pozvánka do divadla

  Milí študenti, rodičia, priatelia,

  srdečne Vás pozývame na divadelné predstavenie Besame mucho, ktoré sa koná v Radošinskom naivnom divadle  9.mája 2018 o 19.00 hod. 

  Cena: 19 € lístok + 3 € autobus (odchod autobusu je o 17.45 od Sl.sporiteľne)

  Nová zmena pri registrácií:

  Je potrebné rezervované lístky uhradiť do 7 pracovných dní od uskutočnenia rezervácie. Lístky je možné uhradiť a vyzdvihnúť na vrátnici školy každý pracovný deň v čase od 7:00 do 18:00. V prípade, že si lístky nevyzdvihnete, Vaša rezervácia bude automaticky zrušená.

  Prihlasovanie je možné cez elektronický formulár   https://goo.gl/forms/irJcPaHsPEcEoRu82

  Viac o predstavení na  http://rnd.sk/wordpress/?page_id=6169

   

  Kontaktná osoba v prípade otázok:

  Ľubomíra Chachulová

  email: chachulova.lubomira@gmail.com

  Tešíme sa na Vás.

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľ Spojenej školy sv. Františka Assiského, Kláštorné námestie 1, 901 01 Malacky oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)  a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje dňa 30.4.2018 (pondelok) RIADITEĽSKÉ VOĽNO žiakom Spojenej školy sv. F. Assiského.

 • Farby Zeme na našej škole-Deň Zeme

  V dnešný deň, 20.4.2018, sme na našej škole akosi viac, priam na vlastnej koži, pocítili spojitosť a spolupatričnosť s prírodou a našou planétou. Odetí vo farbách Zeme sme si tak, ako každý rok, pripomenuli celodenným projektovým programom  Deň Zeme. Zapojili sa všetci žiaci základnej školy, pričom každý ročník prispel rukou k dielu originálnym spôsobom. Najmenší žiaci prvého stupňa sadili na políčkach rôzne druhy zeleniny a ovocia pod vedením najstarších deviatakov. Tí  mali tento rok okrem praktického sadenia pripravené pre deti aj cenné informácie o známych druhoch zeleniny a následný vedomostný kvíz. Na deti čakali odmeny nielen v podobe sladkostí, ale aj čerstvo naservírovanej zeleninky. Žiaci čistili nielen areál našej školy, školský dvor a okolie kostola, ale aj mestský park, riadiac sa heslom „prispieť ku čistejšiemu mestu, v ktorom žijem“. Druhostupniari vysádzali kvety v kvetináčoch na školskom dvore i interiéri, ktoré budú zdobiť naše chodby a chodníky, ošetrovali dreviny a vysýpali koše. Tentoraz sme nezabudli ani na zvieratká a siedmaci s pánom učiteľom Lopeňom budovali hmyzí hotel pre chrobáky a najrozmanitejšie druhy hmyzu. Tento projekt bude názornou ukážkou spolunažívania týchto drobných zástupcov živočíšnej ríše a užitočnou vyučovacou pomôckou pre naše deti. AJ vtáčiky si tento raz prídu na svoje, pretože ôsmaci pod odborným dohľadom pána učiteľa Kopanicu vyskúšali svoje zručnosti pri konštruovaní vtáčích búdok a kŕmitok. Súčasťou nášho Eko dňa boli aj odborné prezentácie a prednášky. Jednu žiaci prvého stupňa absolvovali už vo štvrtok s pánom ornitológom Rudolfom Jurečkom, ktorý okrem toho, že žiakom porozprával, ako sa správať ku mláďatkám vtákov a cicavcov, žijúcich vo voľnej prírode, deťom priniesol aj živého sokola myšiara. Tento druh dravca je pre našu školu obzvlášť  vzácny, keďže už niekoľko rokov jeden párik hniezdi  v areáli našej školy a žiaci jeho hniezdenie môžu pozorovať online cez web kameru 24h denne. Druháci dnes absolvovali prednášku pani Ficovej o práci veterinára. Veľkým zážitkom detí bolo nielen pštrosie vajce, s ktorým sa mohli vyfotografovať, ale aj cvičený psík, ktorý deťom priniesol hádam najviac radosti. Prváčikovia vyzbrojení do slnečného počasia piknikovými dekami, zakončili svoj program nakreslením zemegule s prírodnými krásami. Spontánnu radosť prežívali na záver hrou s balónikmi, ktoré dokázali vyfúknuť z použitých gumených rukavíc. Celý deň sa niesol v radostnej a priateľskej atmosfére, kedy pri vzájomnej pomoci vznikali nové priateľstvá medzi staršími a mladšími žiakmi. Takto sa naše školské spoločenstvo opäť o niečo viac utužilo v konaní dobra a budovaní kamarátskych vzťahov.

  Chceme sa poďakovať rodičom, ktorí nám pomohli a materiálnym zabezpečením, či už paletami, tehlami, doskami, vrecami, semenami, kvetmi alebo rukavicami. Všetkým veľká vďaka.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?photo=album#gallery/295

 • Jarné radosti v ŠKD

  Konečne sa oteplilo a my sme mohli „zahájiť“ jarnú sezónu v areáli ŠKD. Najskôr sme si ho v rámci jarnej brigády s deťmi upratali a potom prišlo prekvapenie pre deti  v podobe novej trampolíny. To bolo radosti a výskania. Ale nielen na trampolíne.Máme zavesené hojdačky, sprístupnili sme pieskovisko, opičiu dráhu a chlapci sa konečne môžu hrať futbal. Veríme, že nám počasie bude priať a deti budú môcť čo najviac času tráviť na čerstvom vzduchu pri rôznych pohybových aktivitách.

  Veľké ďakujem patrí  oteckom, ktorí  sa podieľali na montáži  novej trampolíny.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=292

 • Výtvarná a literárna súťaž PRÍRODA OKOLO NÁS - výsledky

  Pri príležitosti Dňa Zeme – 22. apríla –  vyhlásilo CVČ  výtvarnú a literárnu súťaž s témami:

  • Aj lesy rozprávajú.
  •   Naša a Tvoja budúcnosť.

     Naši žiaci usilovne pracovali na zadaných témach a svojimi krásnymi prácami vyjadrili svoj postoj k životnému prostrediu, ktoré im nie je ľahostajné. V silnej konkurencii 152 prác získali ocenenie v obidvoch kategóriách naše dve dievčatá z prvého stupňa:

  V literárnej kategórii:

  Hanka Hladíková, 3. A

  V kategórii výtvarných prác:

  Lenka Trnková, 4. A

  Dievčatám srdečne blahoželáme, tešíme sa spolu s nimi a ostatným žiakom ďakujeme za zapojenie sa do tejto súťaže. J

 • Popoludnie so šteniatkami – teambilding I.B

  Dnes sme spolu s našimi deťmi z 1.B mali možnosť stráviť prekrásne popoludnie na záhrade u Tedlovcov. Na našich prváčikov už netrpezlivo čakalo osem nádherných rozšantených šteniatok. Okrem šteniatok, ktorých sa deti nemohli do sýtosti  nabažiť, a vlastne to bolo asi vzájomné, nás u Tedlovcov čakalo aj chutné pohostenie. Pokojné chvíle naši chlapci nedopriali ani rybkám v priezračnom jazierku a neustále sa ich snažili uloviť „len tak na ukážku“, našťastie pre rybky im to však tento raz nevyšlo J Cestou naspäť sme si náš už tretí triedny teambilding osladili jadranskou zmrzlinou. Touto cestou by som sa veľmi rada poďakovala za milé pozvanie rodičom nášho spolužiaka Lukáška, manželom Tedlovcom.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/291

 • Vynikajúce slohové práce

  Prinášame vám zaujímavé literárne práce našich žiakov a študentov, pri písaní ktorých si cibrili nielen svoje literárne zručnosti, ale učili sa premýšľať aj o všeľudských hodnotách. Niektoré z prác sú výstupom ročníkových predmetových projektov, iné patria k najlepším slohovým prácam žiakov a študentov pani učiteľky Mgr. Elenky Grmanovej v školskom roku 2017/2018. Želáme vám pekný umelecký zážitok.

    A._Steffekova_IX.B_Exkurzia_do_IKEA_Flatline_a_IKEA_Boards.pdf

    J._Husek_IX.B_Exkurzia_do_IKEA_Flatline_a_IKEA_Boards.pdf

    A._Korinek_II.AG_Zo_zaujmu_sa_zenie_za_pracou.pdf

    I._De_Pasquale_IV.AG_Je_narodna_hrdost_v_dnesnej_dobe_potrebna.pdf

    A._Kralovic_IV.AG_Vektor_narodnej_hrdosti.pdf

    J._Zongor_IV.AG_Vtedy_som_si_uvedomil__ze_na_to_mam.pdf

    Benjamin_Rosa_IV.AG_Nikdy_nezabudne.pdf

    I.__de_Pasquale_Je_narodna_hrdost_v_dnesnej_dobe_potrebna.pdf

    Jan_Osadsky__Moj_zivot.pdf

    Juraj_Husek_zivotopis.pdf

   1. Festival (stredo)školských speváckych zborov

    CORPO E ANIMA, náš spevácky zbor, vystúpil v dňoch 12.-14. apríla 2018 na festivale stredoškolských speváckych zborov CANTARO CHORALITER v Ružomberku.

   2. Hráme sa s vedou "s bublinami"

    Nepoznám človeka, ktorý by nemal rád bubliny. Príjemné, upokojujúce lietajúce gule aj dospelých vracajú do detských čias. Tento týždeň sa malí vedci hrali práve s bublinami. Vyrobili sme si vlastný bublinový roztok . Keďže nám počasie prialo, vonku sme sa snažili robiť "mega bubliny". Trochu sme sa nabehali, no niektorým sa podarili aj viac ako meter dlhé bublinové oblaky. No a čo by ste mali mať doma, keď si chcete vyrobiť vlastný bublifuk?

    · 12 hrnčekov destilovanej vody (alebo prevarenej a opäť vychladenej)

    · 1 hrnček kukuričného škrobu

    · 1 hrnček jari (najlepšie úplne obyčajná, bez super skvelých predaných vlastností - tie kazia bubliny)

    · 2 polievkové lyžice prášku do pečiva

    Okrem toho potrebujete vedro, do ktorého si zmes pripravíte, varechu na miešanie, 2 palice a hrubší špagát alebo šnúrku so topánok. Špagát obviažte okolo palíc a už to chce len veľa snahy a energie na behanie. :-) 

    https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/288

   3. Deň narcisov - poďakovanie

    Deň narcisov sa už tradične koná v apríli každého roka. Jeho symbolom je žltý narcis - kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev, aby aj týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom - do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája.Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do verejnoprospešnej finančnej zbierky, aby vyjadrila nielen spolupatričnosť s chorými, ale aj podporu preventívnym a informačným projektom Ligy proti rakovine. Vďaka príspevkom nás všetkých a širokej verejnosti v Malackách sa nám podarilo vyzbierať nádhernú čiastku 854,81 €. Ďakujeme prvákom gymnazistom za ochotu a spoluprácu a všetkým, ktorí nezostali ľahostajnými.

     

   4. Naše dve kolegyne medzi ocenenými laureátmi z katolíckych škôl

    Štrnásť zástupcov z katolíckych škôl a školských zariadení, ktoré má v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavská arcidiecéza, ale aj rehoľné spoločenstvá, ocenil vo štvrtok 5. apríla 2018 Mons. Stanislav Zvolenský,  bratislavský arcibiskup metropolita. Morálne ocenenie s darčekom a ružou si prevzali po spoločnej modlitbe pri prijatí u arcibiskupa v priestoroch úradu Bratislavskej arcidiecézy. Nominantov vybrala už po ôsmy raz z návrhov zriaďovateľov, štatutárov a duchovných správcov škôl a zariadení komisia Arcidiecézneho školského úradu. Arcibiskup Zvolenský odovzdal ocenenie pri príležitosti Dňa katolíckych škôl.Bratislavská arcidiecéza udeľuje každoročne tradičné čestné uznanie čestné uznanie za dlhoročnú aktívnu prácu pedagógom a iným zamestnancom, ktorí sa významným spôsobom zúčastňovali a zúčastňujú na rozvoji katolíckeho školstva z hľadiska výchovy a vzdelávania detí a mládež e a jej duchovnej formácie a pôsobili alebo pôsobia v katolíckych školách. Ocenenie udeľuje i osobnostiam, ktorí akýmkoľvek spôsobom rozvíjali katolícke školstvo na území Bratislavskej arcidiecézy. Je to tiež uznanie za dlhoročnú obetavú a tvorivú prácu pri výchove a vzdelávaní mladej generácie, za vynikajúce výsledky dosiahnuté pri výchovno-vzdelávacom procese, za spoľahlivú a aktívnu prácu v školstve, za nezištný prístup k plneniu svojich povinností.Každého ocenenému, ktorý prijal pozvanie od arcidiecézy, poďakoval za jeho službu arcibiskup Zvolenský. „Oni vytvárajú pridanú hodnotu cirkevných škôl tým, že žijú podľa ducha evanjelia, že žijú ako dobrí kresťania," povedal Rádio LUMEN. Riaditeľka Arcibiskupského školského úradu v Bratislave Viera Kyselicová hovorí, že ocenených ľudí vyberali na základe návrhov samotných škôl. „Aktívne prispeli niečím navyše k budovaniu katolíckeho školstva," povedala Kyselicová, ktorá arcibiskupovi predstavila charakteristiky ocenených zástupcov z katolíckych škôl a školských zariadení. Na území arcidiecézy pôsobí 22 cirkevných škôl. Pätnásť škôl zriaďuje arcidiecéza a sedem rehoľné spoločenstvá.

    Prinášame zoznam ocenených zástupcov škôl z katolíckych škôl a školských zariadení v Bratislavskej arcidiecéze:

    1. Ing. Mária Bizoňová - učiteľka v Spojenej škole sv. Vincenta de Paul
    2. Mgr. Mária Bučková – riaditeľka Cirkevnej materskej školy Márie Mazzarellovej
    3. Ing. Pavol Bulla – tajomník, školník, technik BOZP v Spojenej škole Svätej Rodiny
    4. Viera Dvorčáková – vedúca školského klubu detí Spojenej školy sv. Františka z Assisi
    5. Mgr. Mária Húšťavová – učiteľka v Spojenej škole sv. Františka Assiského
    6. Eva Líšková, sr. Mária – ekonómka v Základnej škole Matky Alexie
    7. Ing. Mgr. Roumiana Karaivanová – riaditeľka Cirkevnej strednej odbornej školy elektrotechnickej P. G. Frassatiho
    8. Zdena Kuždová – vedúca školskej jedálne Základnej školy s materskou školou
    sv. Uršule
    9. Ing. Magdaléna Markechová, CSc. – bývalá riaditeľka Základnej školy Svätej Rodiny
    10. Ing. Rudolf Michaláč – učiteľ v Cirkevnej strednej odbornej školy elektrotechnickej P. G. Frassatiho
    11. Mgr. Lenka Muržicová – učiteľka v Gymnáziu sv. Uršule
    12. Jarmila Ševečková – vychovávateľka v Základnej škole s materskou školou
    sv. Uršule
    13. Mgr. Elena Vrablecová – bývalá riaditeľka Základnej školy sv. Jána Pavla II.
    14. Ing. Stanislava Zajačková – učiteľka v Spojenej školy sv. Františka Assiského

    https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180406032

    https://www.tvlux.sk/archiv/play/14653

     

     

   5. Rodičovské stretnutie

    Pozývame Vás na rodičovské stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 12.4.2018 (štvrtok). Najprv budú vo všetkých triedach prebiehať spoločné triedne aktívy so začiatkom o 16.45 hod. Po nich budú nasledovať  konzultácie s jednotlivými učiteľmi do 18.15 hod. Z dôvodu neprítomnosti triedneho učiteľa IX.A triedy a IV.C triedy, budú prebiehať triedne aktívy pre IX.A triedu v IX.B triede a pre IV.C triedu v IV.B triede.Tešíme sa na stretnutie s Vami a ďakujeme Vám za priazeň a podporu.

   6. Pozvánka na zapojenie sa do detskej výtvarnej súťaže PRE KLBKO

    Milí žiaci, 
    Televízia LUX tento rok vyhlásila už 5. ročník detskej výtvarnej súťaže PRE KLBKO. Témou tohto ročníka súťaže je "Pracujem pre TV LUX".  

    Zapojiť sa môžu deti a mládež vo veku do 18 rokov v nasledovných kategóriách:
    ● dieťa do 9 rokov (jednotlivec) 
    ● dieťa od 10 do 18 rokov (jednotlivec)  
    ● kolektív (trieda) 

    Práce je potrebné odovzdať pani učiteľke Trnkovej alebo Ballekovej  najneskôr 11. apríla 2018.

    Všetky bližšie informácie o súťaži vám poskytnú pani učiteľky Trnková a Balleková

   7. Mach a Šebestová v III.B

    „My sme žiaci III.B...“, spieva sa v známej pesničke k rozprávkovým príbehom o Machovi a Šebestovej. Tieto postavičky spolu s čarovným slúchadlom na pár týždňov zavítali aj do našej III. B triedy na hodiny čítania.

    Spolu sme prežívali rôzne dobrodružstvá, riešili úlohy v skupinkách, hľadali sme poklad pomocou pirátskej mapy, lúskali kvíz k prečítanej rozprávke, tvorili vlastné príbehy, kreslili ilustrácie, či dramatizovali časti príbehov. Ani sme sa nenazdali a do našej zbierky pribudla ďalšia spoločne prečítaná kniha. Za túto snahu získal každý žiak „Certifikát správneho čitateľa“.

    Tí najlepší získali vankúšik s postavičkami z príbehu, či tašku s Jonatánom. Srdečne ďakujeme mamičke nášho spolužiaka Jonka, ktorá nám opäť pripravila tieto úžasné darčeky.

    Žiaci III. B a pani učiteľka Erdélyiová

    https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/285

   8. Duchovno-formačný pobyt v Taliansku

    Pozývame chlapcov od 18 rokov, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom duchovnom živote, na polročný duchovný a formačný pobyt do komunity otcov rogacionistov v Taliansku počas roka, aby sa rozhodli, či cesta zasvätenia života je pre nich tá správna. Kongregácia sa venuje mladým mužom, ktorí v sebe cítia vnú­torný hlas pre kňazské alebo rehoľné povolanie. Náklady na pobyt hradia otcovia rogacionisti. Za pomoci kňazov sa budeš môcť rozhodnúť o svojom ďalšom duchovnom smerovaní. Zašli svoj životopis a následne ťa pozveme na stretnutie.

    Kontakt : Centrum pre duchovné povolanie, RKFÚ sv. Mikulá­ša, Hlavná 81, 080 01 Prešov, alebo mail : konkatedralapo@gmail.com , tel. 0911.487 341.    

     JOZEF MIHAĽ

   9. Prajeme Vám a Vašim rodinám blízke a radostné prežitie Veľkonočných sviatkov!

   10. Výsledky dekanátneho kola biblickej olympiády

    Vo štvrtok 22.3.2018 sa dve družstvá z našej školy – jedno zo základnej školy a jedno z gymnázia – zúčastnili na dekanátnom kole biblickej olympiády. Veľmi dobre zúročili doteraz nadobudnuté vedomosti a obsadili dve prvé miesta. Tým si zaručili postup do diecézneho kola biblickej olympiády, ktoré sa uskutoční v apríli. Budeme im držať palce, aby aj tam úspešne mohli reprezentovať našu školu. A tu sú mená našich olympionikov: zo základnej školy Lucia Poláčková z 8.A, Klára Kralovičová zo 6.B a Juraj Hušek z 9.B. Z gymnázia Henrieta Jelínková a Martina Černá z 1.AG a Katarína Hájovská z 3.AG.

   11. Prespávačka a veľkonočné dielne z klubu Bosco

    Z piatka na sobotu 23.-24.3. sa žiaci z Klubu Bosco opäť dočkali svojej vytúženej prespávačky. Viac ako  40 žiakov si vyskúšalo svoje manuálne zručnosti pri všakovakých výrobkoch vo večerných a ranných tvorivých dielňach. Večer pod odborným dohľadom našej šikovnej Evičky Koprnovej vyrábali žiaci úliky, sadili žeruchu a vyrábali si pestrofarebných kohútikov. Keďže deťom riadne „vyhladlo“, naplnili sme si neskorou večerou brušká a dve oddelenia ŠKD sa premenili na obrovské spálne. Už tradičnou súčasťou našich prespávačiek je nočné kino, tentoraz sme sa zasmiali na milej rodinnej komédii o šikovnom šimpanzovi Jackovi. Ráno sa deti prebudili k životu súčasne s kostolnými zvonmi a po raňajkách a spätnom premenení spální na oddelenia ŠKD sme pokračovali v tvorení. Pod šikovnými rukami detí sa menili farebné papiere na prekrásne a nápadité veľkonočné pozdravy, chlapci pod odborným dohľadom p.Dobrovodského splietali vŕbové prútiky do štipľavých korbáčov a dievčatá sa učili náročnou metódou patchworku vyzdobiť polystyrénové vajíčka. Chlapci si nové korbáče na dievčatách hneď aj vyskúšali. Celú akciu sme ukončili hrami na školskom dvore. Okolo dvanástej opustili ŠKD posledné deti. Všetci sme prežili krásny čas, v ktorom nás spájajú nielen vzájomné priateľstvá, ale aj spoločný vzťah k Panne Márii a nášmu priateľovi Donovi Boscovi. Deti si domov odniesli množstvo krásnych výrobkov a spoločných chvíľ strávených s kamarátmi. Touto cestou by som sa chcela poďakovať Evičke Koprnovej a pánovi Dobrovodskému za pomoc pri tvorivých dielňach, mojím verným pomocníkom Eme a Matúšovi a našej pani asistentke Majke, ktorá síce neplánovane, ale o to vzácnejšie, s nami ostala a pomohla nám ako pri tvorivých dielňach, tak aj poobede pri upratovaní. ĎakujemeJ

    https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/284

   12. Náš modrý mokrý deň

    Vo štvrtok 23.3. sa naše školské prostredie premenilo na modré „more“ hemžiacich sa detí, keďže už tradične prebiehal na našej škole eko program Deň vody. Pre žiakov bolo pripravených množstvo zaujímavých aktivít, úloh, náučných filmov a zaujímavých experimentov. Žiaci  formou bádania a hrovými aktivitami spoznávali vodu v jej najskrytejších tajomstvách. Uvedomili si, aká je pre nás i našu planétu dôležitá a presvedčili sa o potrebe jej ochrany. Celý deň boli pre deti na chodbe pripravené pitné bary, kde boli podávané zdravé nápoje z vody – čistá voda, čaj, citronáda. Deti formou brainstormingu pracovali s pojmom VODA, vďaka vode sa snažili vyrobiť si hudobný nástroj, čo sa im aj podarilo. Zbierali rôzne informácie o tejto drahocennej tekutine, vyskúšali si mnoho zaujímavých experimentov. Piataci vodu skúmali priamo v teréne našich lesov a lúk. Siedmaci navštívili čističku odpadových vôd a preskúmali vodný tok v teréne. Veríme, že tento deň bol veľkým prínosom pre životné postoje nielen našich žiakov, ale celého nášho spoločenstva.

    https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/278

   strana: