• Cyklistická vychádzka
     • Cyklistická vychádzka

     • Pán učiteľ Lukáš Otruba so svojím tímom na prvej cyklistickej vychádzke v rámci Turisticko - cyklistického krúžku.

    • Výsledky súťaže o NAJ zeleninu a ovocie
     • Výsledky súťaže o NAJ zeleninu a ovocie

     • Ďakujeme, že ste sa v takom hojnom počte zapojili do súťaže k projektovému dňu Hovorme o jedle. Tu sú výsledky:

      Najdlhšia mrkva merala 34 cm. Doniesol ju  Maťko Obselka zo 7.B. 

      Najtučnejšie jablko malo obvod 34 cm.Tu sú až traja odmenení, nakoľko ich jabĺčka mali rovnaké miery: Sárka Maceková 1.A, Klárka Struhárová 1.B a Adam Gulyáš 7.C. 

      Najväčšia paradajka mala obvod 38 cm so súťažiacim Maťkom Obselkom zo 7.B, hneď tesne za ňou ďalšia 37 cm Andrej Mízner 7.A.

      Najťažší zemiak vážil 611 gramov. Doniesol ho Milanko Kučera z 2.C. 

      Najzaujímavejší tvar mala zelenina - fialový kaleráb pripomínajúci čudesnú príšerku - priniesla ho Lucka Lániková 6.B; tekvica/cuketa do tvaru labute od Kristínky Belanskej 5.B.a gigantická tekvica od Erika Jánskeho 7.A.  

      Ďakujeme ešte raz všetkým zúčastneným za vytvorenie takej krásnej výstavy.

    • Opäť sme si hovorili o jedle
     • Opäť sme si hovorili o jedle

     • Ovocie je dobrá vec, vie to každý vzdelanec.

      Zjem porciu zeleninky, naberiem si vitamínky.

      V tomto duchu sme sa dnes učili o ovocí a zelenine z našej záhradky, čím sme sa zapojili do súťaže Hovorme o jedle.  Deti na 1. stupni sprevádzali celým dňom rôzne aktivity. Najprv sme si spoločne zopakovali, či naučili sa, prečo majú v našom živote nezastupiteľné miesto. Preniesli sme sa do rozprávkového sveta, kde sa stretli kráľ Chrípka s kráľom Zelenina. Deti si pripravili ovocno-zeleninové poháre, mali možnosť ochutnať zeleninové šaláty. Vypracovali si rôzne projekty a zapojili sa do vedomostného kvízu. Ďakujeme i rodičom, ktorí ste sa zapojili spolu s deťmi do súťaže „...NAJ...“

      Žiaci 2. stupňa sa hrali na bádateľov a výskumníkov. Po náučenj prednáške o zdravom stravovaní so Simonou Škodovou na FB známou:Simona Škodová food & lifestyle food & lifestyle, si pripravili chutné zeleninové šaláty vo svojich triedach, zúčastnili sa ochutnávky vynikajúcich šalátov z listovej zeleniny a inej zeleniny z našich sadov, ktorú pre celú školu pripravili naše šikovné pani asistentky. Nakoniec vymenili svoje triedy za odborné učebne a bádali. Piataci dokazovali prítomnosť asimilačných farbív v listoch šalátu siateho pomocou chromatografie. Šiestaci zisťovali zmenu sfrabenia roztoku v závislosti od ph roztoku pomocou červenej kapusty a vyrobili si farebnú šumienku. Siedmaci s pani profesorkou Mackovou dokazovali prítomnosť vitamínu C a dusičnanov v ovocí a zelenine.

      fotogaléria...

    • Pokyny pre účastníkov študijného zájazdu do Veľkej Británie program
     • Pokyny pre účastníkov študijného zájazdu do Veľkej Británie program

     • Blíži sa termín vycestovania, poskytujeme vám potrebné informácie, spojené s pobytom. Súčasne platia pokyny pre účastníkov študijného zájazdu odovzdané minulý týždeň a aktualizované pokyny pre účastníkov študijného zájazdu do Veľkej Británie a Škótska. Je nevyhnutné, aby každí účastník mal zákonným zástupcom podpísaný Osobitný informovaný súhlas, ktorý sa nachádza v prílohe a odovvzdal ho p. uč. Slezákovej.

      Zraz všetkých účastníkov zájazdu v Malackách pred budovou Spojenej školy sv. Františka Assiského, Kláštorné námestie 1, pri Slovenskej Sporiteľni, dňa 19. 10. 2019 (v sobotu):

       Zraz o 1:15 hod.

      Odchod o 1:45 hod.

      Príchod dňa 27. 10. 2019 (v nedeľu) v poobedňajších, prípadne večerných hodinách opäť na miesto odchodu. Vzhľadom na to, že presnú hodinu návratu nie je možné presne stanoviť (bude záležať na momentálnej situácii na cestách), účastníci budú mať možnosť informovať svojich príbuzných telefonicky.

      Prosíme podrobne preštudovať predchádzajúce aj súčasné pokyny, podpísať priložený informovaný súhlas. V cene (529,- Eur), ktorá je uhradená, nie sú zahrnuté vstupy do navštívených objektov a miestna doprava. Preto prosíme stanovenú sumu (66,30 LIBIER pre žiakov do 16 rokov a 117,90 LIBIER pre študentov nad 16 rokov) v hotovosti priniesť do 14. 10. p. Mgr. Slezákovej. Vstupy do objektov sa budú pri návštevách priebežne uhrádzať a libry, ktoré zvýšia, sa študentom/žiakom vrátia v posledný deň.

      Pripomíname dôležité informácie:

      CK nám oznámila presný čas odchodu. Prosíme o dochvíľnosť! 

      Drobné výdaje - vreckové na pohľadnice, známky, drobné darčeky, nutné občerstvenie a pod. si spravuje a manažuje každý študent/žiak sám, preto výška vreckového je úplne v kompetencii rodičov, ktorí poznajú náročnosť a potreby svojho dieťaťa (napísané v pokynoch pre účastníkov).

      Veľký kufor uzatvorený a uzamknutý v batožinovom priestore autobusu (označený menovkou vlastníka) sa odovzdáva až v Škótsku, preto, pripomíname, že pre prenocovanie vo Francúzsku treba mať pri sebe základné hygienické potreby, pyžamo a uterák.

      V autobuse sa po celú dobu pobytu a dopravy dajú zakúpiť nealkoholické nápoje, čaj, káva, čokoláda, instantná  polievka, tiež v prípade hladu teplé párky, chlieb a horčicu. Na toto občerstvenie odporúčame cca 300 K Českých, resp. 10 € pre účastníkov SK, podľa potreby jednotlivcov (bližšie v pokynoch).

      Neodporúčame brať drahé technické zariadenia, nakoľko máme skúsenosť, že ich žiaci/študenti zabúdajú (na lodi, v nákup. centrách, múzeách, dopravných prostriedkoch...).

      Mobily, smartfóny si žiaci/študenti môžu zobrať zo sebou, odporúčame strednú triedu, nie tie najdrahšie. ALE! Všetko, čo  si žiak/ študent zoberie so sebou, si berie na vlastnú zodpovednosť. Učiteľky dávajú pozor, dohliadajú na žiakov a študentov, nemôžu strážiť technické vymoženosti a drahé zariadenia.

      BALENIE – podľa pokynov, nezabudnúť, že vo GB často prší, treba mať zo sebou 2 bundy (do dažďa, najlepšie nepremokavé), prípadne aj pršiplášť, dáždnik a 2 páry topánok (podľa možnosti impregnovaných a nepremokavých)

      Bezpodmienečne potrebné doklady: platný cestovný pas alebo platný občiansky preukaz so strojovo čitateľným kódom (podľa pokynov Ministerstva zahraničných vecí), treba dopredu skontrolovať a priniesť k autobusu, odporúčame ich odfotiť a mať kópiu, spolu s prefotenou kartičkou poistenca (originál kartičky poistenca nemusia mať účastníci so sebou, dostanú kartu poistenca na zahraničnú cestu). Kópie /originály odovzdajú vedúcej zájazdu.

      Prosíme, poučte svoje deti, aby počúvali a poslúchali učiteľky a sprievodkyňu CK, dbali na bezpečnosť, poriadok v autobuse, v  rodinách a dochvíľnosť, aby neohrozovali svojou nerozvážnosťou seba aj ostatných účastníkov zájazdu. Veríme, že všetko dopadne výborne a že deti budú mať pekné skúsenosti a zážitky!

      Sprevádzajúce učiteľky: Mgr Veronika Šišanová, Mgr. Viera Slezáková

      Všetky tieto informácie nájdete na webovej stránke školy. Ak máte ďalšie otázky, môžete ma kontaktovať:

      slezakova.viera@csmalacky.sk,   vierka.slezak@gmail.com      +421903328 544                 

      sisanova.veronika@csmalacky.sk  

      S pozdravom:  Mgr. Viera Slezáková                                                                                                                                      

      Pokyny pre účastníkov.pdf

      Osobitný informovaný súhlas.pdf

                                                                                                                                             .................................................................................................................................................................................

    • NOC VÝSKUMNÍKOV 2019
     • NOC VÝSKUMNÍKOV 2019

     • Dňa 27. septembra 2019 sme sa vedychtiví deviataci zúčastnili v Bratislave v Starej tržnici 13. ročníka akcie FESTIVAL VEDY Európska noc výskumníkov. Noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 30 štátoch Európy. Cieľom je priblížiť verejnosti výskumníkov ako „obyčajných“ ľudí s neobyčajným povolaním. Vysvetliť, čo ich priviedlo k povolaniu výskumníka, čo ich motivuje k neustálemu bádaniu, aké otázky si najčastejšie kladú, k čomu ich ich práca priviedla a kde je možné výsledky ich výskumu uplatniť v bežnom živote. Snahou organizátorov bolo  presvedčiť verejnosť, že veda nie je v žiadnom prípade nudná, ťažkopádna, či príliš komplikovaná oblasť a práca. Práve naopak hoci vyžaduje veľa trpezlivosti, odhodlania a disciplíny, ponúka zároveň dobrodružstvá a nečakané zážitky, ktoré človeka povzbudzujú pokračovať v práci, inšpirujú k novým objavom a neustále podnecujú ľudskú myseľ. 

                      Tohto roku podujatie prebiehalo v piatich slovenských mestách – Bratislava, Banská Bystrica, Žilina, Košice, Poprad. V Bratislave Noc výskumníkov predbiehala v Starej tržnici, V – klube, SNM – Prírodovednom múzeu, Kunsthalle, Lab, kde organizátori pripravili pre návštevníkov bohatý a maximálne pestrý program, ktorý oslovil všetky vekové kategórie a záujmové skupiny (rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy).

                      Po prehliadke expozícií a vedeckých stánkov sme sa vedecky unavení, prechádzkou starým mestom dostali na hlavnú stanicu a vybrali sme sa vlakom domov. Mnohí z nás boli z exkurzie nadšení a radi sa sem vrátime aj v budúcnosti.

      fotogaléria...

    • Súťaž počas projektového dňa Hovorme o jedle
     • Súťaž počas projektového dňa Hovorme o jedle

     • 15 októbra, t.j. utorok, pre žiakov 1. - 7. ročníka, bude na našej škole prebiehať projektový deň Hovorme o jedle s témou - Jeseň pani bohatá. Zelenina, ovocie a orechy z našich sadov. Súčasťou tohto dňa bude aj súťaž a následne výstava ovocia a zeleniny až do piatku 18. októbra.

      Priniesť ovocie a zeleninu môžete do 15. októbra. Súťažíme o:

      - najtučnejšie jablko

      - najdlhšiu mrkvu

      - najväčšiu paradajku

      - najťažší zemiak

      - tvarovo najzaujímavejšiu zeleninu alebo ovocie (ľubovoľné).

      Ovocie a zeleninu doneste v tento deň do svojich tried, následne sa vystaví na chodbe gymnázia.

      Ale pozor! Toto ovocie a zelenina musia byť dopestované v našich záhradách, teda nie kúpené v supermarkete.

      Vyhodnotenie súťaže bude cez školský rozhlas.

      Takže, hor sa do záhrady!

    • Zbierka pre psíkov z Karanténnej stanice - poďakovanie
     • Zbierka pre psíkov z Karanténnej stanice - poďakovanie

     • Minulý týždeň sme sa zapojili do projektu Pomoc útulkáčom, ktorého cieľom bolo pomôcť chlpáčom prežiť zimu. Vyzbierali sme dve obrovské škatule plné všakovakých dobrôt, huňatých prikrývok a hračiek. Poďakovanie patrí celému spoločenstvu Spojenej školy, ktoré opäť preukázalo svoju štedrosť a dobrosrdečnosť.

      Ďakujeme!                                                                                                             8. A

      PS: Psíkom už tečú slinky!

    • Návšteva parlamentu a veľtrhu vysokých škôl
     • Návšteva parlamentu a veľtrhu vysokých škôl

     • V stredu 26.9. sme my gymnazisti s pani učiteľkami Zajačkovou a Pavúčkovou navštívili Národnú radu Slovenskej republiky, čiže sídlo  parlamentu. Krásnymi priestormi impozantnej budovy nás sprevádzala pani Kittlerová, ktorá nám poskytla množstvo obohacujúcich informácií a bola ochotná odpovedať na všetky naše otázky. Mali sme možnosť zúčastniť sa rozpravy v parlamente priamo na novinárskom balkóne a naživo si vypočuť návrh zákona pána poslanca Matoviča. Počas nášho pobytu v parlamente sme mali možnosť stretnúť sa s mnohými poslancami NRSR. Pán poslanec Poliačik si našiel na nás čas a podelil sa s nami v diskusii so svojimi životnými skúsenosťami doma i v zahraničí. Škoda, že sme sa museli ponáhľať na veľtrh Gaudeamus do Incheby, v parlamente by sme radi zostali aj dlhšie.

      Pred vstupom na veľtrh sme so vstupenkou dostali informačné brožúrky. Vo výstavnej hale vládol čulý ruch a všade sa premiestňovali študenti bažiaci po informáciách ohľadom štúdia na vysokej škole. Bolo tu množstvo vysokých škôl a univerzít zo Slovenska, Čiech i zo zahraničia. Čakalo nás mnoho prezentácií, mohli sme sa porozprávať s učiteľmi i so študentami, ktorí na týchto školách študujú či pracujú. Viacerí z nás využili príležitosť otestovať sa, s cieľom zistiť, pre aký typ štúdia sa hodíme. Domov sme sa vrátili obohatení o nové skúsenosti, mnohí z nás aj pevne rozhodnutí, akým smerom sa bude náš profesijný život uberať.

      Študenti 3.G, 4.G

      fotogaléria...

     • Zbierka Boj proti hladu - poďakovanie

     • Tento rok sme sa zapojili do 13. ročníka celoslovenskej verejnej zbierky  „Boj proti hladu“, ktorú organizuje Vincentská rodina. Kúpou medovníkového srdiečka sme tak mohli pomôcť chudobným na Haity a v Hondurase. Výnos zbierky v tomto roku  (2019/2020) na našej škole činil 445 €. Všetkým srdečná vďaka.

     • SCIO - Národná porovnávacia skúška na VŠ

     • Milí gymnazisti,

      ako budúcim uchádzačom o vysokoškolské štúdium, vám dávame do pozornosti  „Národné porovnávacie skúšky na VŠ tzv. SCIO“. Tieto skúšky, v súčasnosti veľmi študentami využívané, nahrádzajú alebo dopĺňajú prijímacie skúšky na 80 fakúlt VŠ na Slovensku i v zahraničí. Bližšie informácie o zozname fakúlt, ktoré uznávajú SCIO – skúšky ako náhradu prijímacích skúšok, predmety a oblasti, z ktorých jednotlivé fakulty požadujú absolvované SIO skúšky, dokedy musíte SCIO skúšky vykonať, kde sa prihlásiť, ukážkové testy a cenu za jednotlivé skúšky nájdete na www.scio.sk.

      Naša škola vám ponúka pri príprave na SCIO-skúšky pomoc prostredníctvom pedagógov jednotlivých odborných predmetov formou konzultácie pri problémoch so zvládnutím obsahovej náročnosti týchto testov alebo cvičný tréning čítania s porozumením odborného textu, ktorý je nevyhnutný na zvládnutie SCIO-testu zo VŠEOBECNÝCH UČEBNÝCH PREDPOKLADOV. Pri záujme o bližšie informácie a pomoc s konkrétnym scio - testom, kontaktujte E. Huškovú, pri odborných konzultáciách kontaktujte priamo pedagóga s požadovanou kvalifikáciou.

      Želáme Vám veľa úspechov a nových skúseností pri príprave na vysokoškolské štúdium.

     • Literárny kvíz

     • V utorok 1.októbra navštívili žiaci štvrtých ročníkov Mestské centrum kultúry v Malackách. Čakal ich tam moderátor a glosátor literatúry Dado Nagy, ktorý si deti získal svojím rozprávaním. Patrí medzi náruživých čitateľov literatúry a má prečítaných množstvo  kníh. Dado Nagy vytvoril štvorčlenné skupiny a zahájil zaujímavý  literárny kvíz. Otázky boli zamerané na diela známych zahraničných a slovenských autorov.  Prinútil žiakov  rozmýšľať pri odpovediach na otázky. Rivalita medzi žiakmi trvala až do samého konca. Skupiny urputne medzi sebou bojovali, pretože víťazné skupiny si mohli vybrať zo zaujimavých a atraktívnych kníh.  

      Volková 

     • Biela pastelka - poďakovanie

     • V piatok 20. septembra sa žiaci našej školy zúčastnili ako dobrovoľníci každoročnej celoslovenskej dobrovoľnej zbierky pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska s názvom Biela Pastelka.V jednotlivých triedach našej školy a v uliciach Malaciek v dopoludňajších hodinách zbierali finančné príspevky. Spolu vyzbierali krasnych 412,89€.

      Prehlad vyzbieranych peňazí v rámci jednotlivých pokladní

      škola, Kláštorné námestie, železničná stanica  168,33 €

      škola, Kláštorné námestie, Billa + Lidl  244,56 €

      Veríme, že ste pomhli ľuďom, ktorí nemajú také šťastie a možnosť byť zdraví, ako máme my. Aj keď mnohí z nich nemôžu vidieť zrakom, koľko krásnych vecí je na svete, ich srdcia o to viac vnímajú krásne duše, ktoré im pomáhajú a sú za to veľmi vďační.

     • 1.B spoznávala svoju školu

     • Naši prváčikovia si v rámci predmetu Prvouka spestrili vyučovanie s tematickým názvom „Spoznaj svoju školu.“ Cestou – necestou si oddýchli v Eden zóne, nazreli, kde „býva“ ( ako si to oni nazvali) pani zástupkyňa i pán riaditeľ. 1. B trieda absolvovala každú vyučovaciu hodinu na inom mieste školy. V spoločenskej miestnosti hľadali čísla, v kuchynke si miesili vlastné cesto, ktoré si následne upiekli a svoj deň ukončili tancom v svojej triede.

      fotogaléria...

     • Z pochodu za život

     • V nedeľu 22.9. sa viacerí žiaci a učitelia našej školy pripojili k najmenej päťdesiatim tisícom účastníkov Národného pochodu za život. A viacerí sme sa tam aj stretli. Niektorí pochodovali a niektorí čas strávili v záhrade Grasalkovičovho paláca pri našej školskej fotostene, ktorá potešila desiatky okoloidúcich detí. Pribehli, hlavičky dali do otvorov fotosteny a rodičia zväčša prijali našu ponuku, že ich odfotíme spolu s deťmi. „Úspech“ mali aj papierové bublinky s textom, ktoré si k foteniu deti aj rodičia vyberali. Ďakujeme tretiačkam gymnazistkám Barborke Butašovej  a Martinke Černej za obetovaný čas a pomoc.

      Mgr. Katarína Hušková

      fotogaléria...

     • Pešia púť školského spoločenstva do Šaštína

     • Milí kolegovia, žiaci, rodičia, priatelia,

      pozývame Vás na tradičnú pešiu púť školského spoločenstva do Šaštína, ktorá sa uskutoční v sobotu 28. septembra 2019.

      Organizačné pokyny:

      1. Trasa Malacky - Šaštín je osvedčená a prudko zvládnuteľná pre všetky vekové kategórie. :-)

      Pôjdeme bezpečnou a turisticky nenáročnou lesnou cestou (celkovo asi 30 km), počítame s viacerými občerstvovacími a oddychovými zastávkami, takže do cieľa to spoločnými silami dotiahneme všetci! :-)

      2. Odchod je z Malaciek o 7.45 hod. (zraz na nádvorí pred kostolom)

      3. Príchod do Šaštína je cca. 16.00. Budeme mať v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie sv. omšu (obetovanú za rodiny všetkých pútnikov a školského spoločenstva). Naspäť ideme vlakom zo Šaštína 18.20.

      4. Ideme za každého počasia, takže je dobré vybaviť sa protidažďovou pláštenkou, príp. inými prostriedkami na opateru tela. :)

      Pozývame všetkých!:-)

      Tešíme sa na spoločné stretnutie!

      Pokoj a dobro.

     • Členský príspevok RZ pre školský rok 2019/2020

     • Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

      rodičovská rada RZ ProSchola, na stretnutí triednych dôverníkov 17. septembra 2019, schválila výšku členských  príspevkov pre školský rok 2019/2020

      A) POVINNÝ členský príspevok 50 EUR za 1 dieťa (v prípade viacdetných rodín sa príspevok uhrádza len za dve najstaršie deti spojenej školy).

      Príspevok sa uhrádza v dvoch termínoch - 25 € za každý polrok.

      Termín úhrady: I. do 31.1. 2020 - za I. polrok (25 EUR)

                                 II. do 30.4. 2020 - za II. polrok (25 EUR)

      Príspevok je možné uhradiť aj jednorazovo, vo výške 50 EUR, a to v termíne do 31.1. 2020.

      B) DOBROVOĽNÝ členský príspevok na ďalší rozvoj a podporu vzdelávania. Výška jednorazového príspevku je 50 EUR alebo ľubovoľná, tzn. je na vašom osobnom zvážení, akou sumou prispejete. Prosíme uhradiť jednorazovo v termíne do 31.1. 2020.

      • Pokyny k platbe povinného a dobrovoľného príspevku:

      Číslo účtu IBAN:                     SK93 1100 0000 0029 4946 0176

      Variabilný symbol:                 jedinečné číslo pridelené každému dieťaťu – platí pre všetky platby, ktoré uhrádzate za Vaše dieťa - nájdete ho na web stránke školy po prihlásení do Internetovej žiackej knižky csmalacky.edupage.org / Komunikácia / Platby.

      Konštantný symbol:                558

      Správa pre prijímateľa:          meno a trieda žiaka – RZ Správa pre prijímateľa je nutná na identifikáciu platby!                            

      • Spôsob úhrady:                bezhotovostným prevodom na účet alebo vkladom na účet                 

      Rodič bude o zaplatení/nezaplatení príspevku informovaný cez IŽK (modul Komunikácia - Platby) vždy nasledujúci kalendárny mesiac. 

      Ak sa rodina nachádza v zlej finančnej situácii môže požiadať o skrátenie/odpustenie výšky príspevku (žiadosť sa predkladá riaditeľovi školy do 31.10. 2019 a následne bude posúdená výborom RZ).  

      Povinný príspevok bude použitý na úhradu zákonného úrazového poistného a na podporu výchovno – vzdelávacej činnosti detí (účasť na súťažiach, organizácia kultúrnych podujatí, modernizácia pomôcok, zariadenia tried a odborných učební, odmeny pre žiakov). Viac o použití príspevku na www.csmalacky.sk (Stanovy RZ).

      Dobrovoľný príspevok bude slúžiť na podporu vzdelávania a strategických cieľov ďalšieho rozvoja školy, na ktorých financovanie nepostačujú povinné príspevky ani iné vlastné zdroje školy. Rodičovská rada prosí rodičov o podporu.

      Za vaše príspevky úctivo ďakujeme!

       

      Rodičovská rada RZ ProSchola

                  Cirkevná škola Malacky

     • Obvodné kolo v cezpoľnom behu ZŠ a SŠ

     • Vo štvrtok 19.9.2019 sa stal areál Zámockého parku miestom pre ďalšiu vydarenú športovú akciu. Tentorkrát sme sa zúčastnili súťaže  v cezpoľnom behu,  ktorá umožnila deťom porovnať sa s rovesníkmi. Súťaž bola určená pre jednotlivcov aj družstvá. Žiaci súťažili na tratiach dlhých 500 až 3 000 m, v kategóriách od najmladších žiakov po študentov.

      Všetci žiaci super bojovali, podali výborné výsledky, tí najlepší si odniesli aj ocenenia.

      kateg. najmladšie žiačky - jednotlivci

      1. miesto Regina Slezáková

      2. miesto Natália Šarníková

      kateg. najmladšie žiačky - družstvá

      1. miesto : Regina Slezáková, Natália Šarníková, Hanka Hladíková

      kateg. najmladší žiaci - družstvá

      3. miesto : Bruno Šíp, Šimon Záhumenský, Samuel Baliga

      kateg. staršie žiačky - jednotlivci

      1. miesto Rebecca Slezáková

      kateg. staršie žiačky - družstvá

      2. miesto : Rebecca Slezáková, Simona Kordošová, Júlia Valentová

      kateg. starší žiaci - družstvá

      3. miesto : Samuel Záhumenský, Sebastián Harcula, Samuel Vrlák

      kateg. študenti - jednotlivci

      3. miesto  Marek Havlík

      Víťazom blahoželáme, všetkým žiakom ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy.

      fotogaléria...

       

       

       

     • Vedecký veľtrh - Eurovea

     • Dňa 13.9.2019 sme sa so siedmakmi vybrali do Bratislavy na zaujímavé podujatie organizované spoločnosťou Omniveda/VEDA NÁS BAVÍ  n.o. pod záštitou exprezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave.  Organizátori veľtrhu si stanovili za cieľ hravou formou priblížiť vedu hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým. Vysoké a stredné odborné školy, priemyselné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa veľtrhu zúčastnili, nám vo svojich stánkoch dokázali, že veda je všade okolo nás v každodennom živote. Deti si mohli formou interaktívnych experimentov sami overiť mnohé skutočnosti a javy. Mohli sme si niektoré pokusy sami vyskúšať alebo si overiť svoje schopnosti a znalosti v súťažných kvízoch.

      Cestou na veľtrh a späť na hlavnú stanicu, sme si urobili prechádzku a zažili peknú letnú Bratislavu s mnohými pamiatkami a zaujímavosťami.

      fotogaléria...

     • Divadelné predstavenie Červená Čiapočka

     • Mesto Malacky, v spolupráci s Mestským centrom kultúry, pripravilo pre žiakov 1. ročníka základných škôl divadelné predstavenie „Červená Čiapočka“ Divadla Žihadlo. Prváci našej školy tak  oslávili vstup medzi školákov😊

„Facere et docere – Správne žiť a učiť to aj iných“