• Prosba o internetové hlasovanie za náš projekt

• Milí rodičia, študenti, priatelia,

Bratislavský samosprávny kraj otvára v týchto dňoch hlasovanie o najlepší projekt, ktorý bude prefinancovaný z participatívneho rozpočtu. Naša škola má rozpracovaný výnimočný  projekt sprístupnenia kláštornej záhrady, kvadrumu s cieľom zachovania vzácneho historického objektu tak, aby sa využíval na komunitné programy nielen pre školu ale i pre celú širokú verejnosť. Kvadrum sa tak stane jedinečným priestorom pre netradičné formy vyučovania a vzdelávania, literárne a hudobné vystúpenia, diskusie, výstavy, projekcie i medzigeneračné stretnutia. Radi by sme prinavrátili vzácny architektonický vizuál františkánskej záhrade a vytvorili miesto pre zážitok, ktorý bude kultivovať návštevníkov kvadrumu, i  budúce generácie.

Otvorte si priložený link, zahlasujte za náš projekt tak, že uvediete svoj mail, na ktorý Vám príde potvrdenie z BSK a opäť hlasovanie odsúhlasíte. Máme len pár týždňov, hlasovanie prebieha v lete, do 27. augusta.

Snažíme sa získať zdroje pre tento zámer, cesta je to náročná ale sme presvedčení, že "pár klikmi" sa spoločne vieme podpísať pod realizáciu vzácneho zámeru. Svojím spôsobom tak každý z nás osobne významne prispeje k realizácii.

v júni sa nám podarilo vyhrať hlasovanie Gesto pre mesto a už v septembri, na slávnostnom otvorení Areálu otvorenej telocvične s work out zónou a lanovou pyramídou, naši študenti natočia prvý spot s novou kamerou.

Aj vďaka Vašej dôvere a porozumeniu budeme zachytávať a archivovať život našej školy, budeme kameru využívať v rámci vzdelávania a pripravujeme aj školské vysielanie. Len pár vašich a našich klikov pri hlasovaní a otvárajú sa nám nové možnosti... Aj to je sila nášho spoločenstva.

• Tretiaci v Abelande

• Posledný pondelok v tomto školskom roku sme prežili v Abelande. Privítal nás kráľ Zachariáš, ktorého mesto napadol zlý Kazimír. Na chvíľku sa z nás stali vojaci a pomáhali sme zachrániť stredoveké mesto. Potom sme si vyskúšali spôsob života ľudí v stredoveku. Učili sme sa strieľať z luku, jazdiť na koni, piecť chlebík, vyrábať misky z hliny, šermovať a spoznávať liečivé bylinky. Svoju bojovnosť a oddanosť sme využili v boji so zlým rytierom, ktorý nám uniesol pani učiteľky. Po dlhom a statočnom boji sme pani učiteľky zachránili.

Za odmenu nás čakala hostina. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok.

• Už IDÚ!!!

• Tešili sme sa, keď sa spoza rohu Sporiteľne konečne vynorili autobusy. Bolo 26.6. a my - plní zvedavého nadšenia - sme si sadali na voľné miesta v nich. Prvá zastávka školského výletu 4.A, 4.B a 4.C bol Velehrad na Morave. Získali sme informácie o bazilike, sv. Cyrilovi a Metodovi, zodpovedali otázky z vedomostného kvízu, ktorý nás udržoval v bdelej pozornosti počas celého dňa. Ďalšou zastávkou bola dedinka Modrá a jej úžasný archeoskanzen. Tu sme si uvedomili, aké je fajn bývať v domoch či bytoch s veľkými oknami, tečúcou vodou a elektrinou. Prešli sme príbytkami všetkých vrstiev - od tých najchudobnejších až po šľachtu, a predsa len - naše pohodlie je v porovnaní s tým, čo sme videli, vysoko nadštandardné. Náš výlet pokračoval návštevou Živej vody, kde sme sa dozvedeli kopec nového o živočíchoch žijúcich vo vode i pri nej, priamo vo vode sme cez vodný tunel pozorovali obrovské kapre, sumce a vizy. Bolo to parádne! Deň sme zavŕšili - ako inak, než posedením v bufete :-) A teraz už - hurá, prázdniny!

• Výledky atletiky 2018

• ZŠ- mladšie žiactvo