• 2019-20

• Informácie pre žiakov a ich rodičov (zákonných zástupcov)

k testovaniu žiakov 5. ročníkov ZŠ v šk. roku 2019/2020

Termín testovania

Testovanie žiakov 5. ročníka sa uskutoční dňa 20. novembra 2019 (streda) vo všetkých základných školách z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika.

Cieľom Testovania 5 je získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 Ø  poskytnúť školám, širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

Povolené pomôcky: pero , ktoré píše na modro, nie gumovacie

Zakázané pomôcky:       mobilné telefóny,

MAT- pravítka, kalkulačka, zošity, učebnice a iná literatúra

SJL- výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Počet testových úloh:  MAT- 30 úloh ( 20 úloh s krátkou číselnou odpoveďou, 10 úloh s výberom odpovedí A,B,C,D)

SJL- 30 úloh (20 úloh s výberom odpovedí A,B,C,D; 10 úloh s krátkou odpoveďou)

Časový harmonogram:

8:00 – 8:10 (10 min) úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

8:10 – 8:20 (10 min) rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

8:20 – 9:20 (60 min) administrácia testu z matematiky

9:20 – 9:25 (5 min) zbieranie testov a OH

9:25 – 9:50 (25 min) prestávka

Slovenský jazyk a literatúra

9:50 –  9:55 (5 min) úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

9:55 – 10:05 (10 min) rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

10:05 – 11:05 (60 min) administrácia testu zo slovenského jazyka a literatúry

11:05 – 11:10 (5 min) zbieranie testov a OH

11.10 h   koniec testovania

V nižšie uvedených odkazoch nájdete dokumenty k tomuto testovaniu:

Po ukončení testovania sa žiaci 5.-6. hod. učia podľa rozvrhu.

________________________________________________________________________________________________________

Informácie pre žiakov so ZZ a ich rodičov (zákonných zástupcov)

k testovaniu žiakov 5. ročníkov ZŠ v šk. roku 2019/2020

Termín testovania

Cieľom Testovania 5 je získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 Ø poskytnúť školám, širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

Žiaci so ŠVVP majú upravené podmienky testovania:

-predĺženie času,

-úprava formátu testovacieho nástroja,

-možnosť používať kompenzačné pomôcky: slovníky, obrázková abeceda, protišmyková fólia.

Povolené pomôcky: pero , ktoré píše na modro, nie gumovacie

Zakázané pomôcky:       mobilné telefóny,

MAT- pravítka, kalkulačka, zošity, učebnice a iná literatúra

SJL- výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

SJL- 30 úloh (20 úloh s výberom odpovedí A,B,C,D; 10 úloh s krátkou odpoveďou)

Časový harmonogram:

8:00 – 8:10 (10 min) úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

8:10 – 8:20 (10 min) rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

8:20 – 9:35 (75 min) administrácia testu z matematiky

9:35 – 9:40 (5 min) zbieranie testov a OH

9:40 – 10:05 (25 min) prestávka

Slovenský jazyk a literatúra

10:05 –  10:10 (5min) úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

10:10 – 10:20 (10 min) rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

10:20 – 11:35 (75 min) administrácia testu zo slovenského jazyka a literatúry

11:35 – 11:40 (5 min) zbieranie testov a OH

11.40 h                        koniec testovania

Časový harmonogram žiakov so ZZ zo SJL  je možné prispôsobiť v závislosti od ukončenia riešenia testu z matematiky.

V nižšie uvedených odkazoch nájdete dokumenty k tomuto testovaniu:

Po ukončení testovania sa žiaci 5.-6. hod. učia podľa rozvrhu.