• Pozvánka na brigádu

     • Milí rodičia,

      našim spoločným cieľom je pripraviť pre naše deti všetky podmienky k rozvíjaniu ich talentov a schopností. Muzikálna učebňa je jedným z projektov, ktorý bude ponúkať priestor pre rozvoj hudobného  a speváckeho potenciálu detí, zároveň vytvorí podmienky pre prácu mediálneho tímu a zázemia v podobe vysielacieho štúdia. Muzikálna učebňa sa bude meniť i na komornú sieň pre malé spevácke, hudobné i divadelné vystúpenia, na ktorých sa budeme s Vami radi stretávať.

      V súčasnosti finišujeme s búracími prácami, kus práce je za nami ale veľa nás ešte čaká. 

      Srdečne Vás pozývame na brigádu (osobintne chlapov), ktorá sa uskutoční 12. mája od 9,00 - 12,00 a prebehne už tradične vo veselej a družnej atmosfére. Sme veľmi vďační aj za túto formu podpory, máme totiž skvelý cieľ. Ďakujeme

     • Farby Zeme na našej škole-Deň Zeme

     • V dnešný deň, 20.4.2018, sme na našej škole akosi viac, priam na vlastnej koži, pocítili spojitosť a spolupatričnosť s prírodou a našou planétou. Odetí vo farbách Zeme sme si tak, ako každý rok, pripomenuli celodenným projektovým programom  Deň Zeme. Zapojili sa všetci žiaci základnej školy, pričom každý ročník prispel rukou k dielu originálnym spôsobom. Najmenší žiaci prvého stupňa sadili na políčkach rôzne druhy zeleniny a ovocia pod vedením najstarších deviatakov. Tí  mali tento rok okrem praktického sadenia pripravené pre deti aj cenné informácie o známych druhoch zeleniny a následný vedomostný kvíz. Na deti čakali odmeny nielen v podobe sladkostí, ale aj čerstvo naservírovanej zeleninky. Žiaci čistili nielen areál našej školy, školský dvor a okolie kostola, ale aj mestský park, riadiac sa heslom „prispieť ku čistejšiemu mestu, v ktorom žijem“. Druhostupniari vysádzali kvety v kvetináčoch na školskom dvore i interiéri, ktoré budú zdobiť naše chodby a chodníky, ošetrovali dreviny a vysýpali koše. Tentoraz sme nezabudli ani na zvieratká a siedmaci s pánom učiteľom Lopeňom budovali hmyzí hotel pre chrobáky a najrozmanitejšie druhy hmyzu. Tento projekt bude názornou ukážkou spolunažívania týchto drobných zástupcov živočíšnej ríše a užitočnou vyučovacou pomôckou pre naše deti. AJ vtáčiky si tento raz prídu na svoje, pretože ôsmaci pod odborným dohľadom pána učiteľa Kopanicu vyskúšali svoje zručnosti pri konštruovaní vtáčích búdok a kŕmitok. Súčasťou nášho Eko dňa boli aj odborné prezentácie a prednášky. Jednu žiaci prvého stupňa absolvovali už vo štvrtok s pánom ornitológom Rudolfom Jurečkom, ktorý okrem toho, že žiakom porozprával, ako sa správať ku mláďatkám vtákov a cicavcov, žijúcich vo voľnej prírode, deťom priniesol aj živého sokola myšiara. Tento druh dravca je pre našu školu obzvlášť  vzácny, keďže už niekoľko rokov jeden párik hniezdi  v areáli našej školy a žiaci jeho hniezdenie môžu pozorovať online cez web kameru 24h denne. Druháci dnes absolvovali prednášku pani Ficovej o práci veterinára. Veľkým zážitkom detí bolo nielen pštrosie vajce, s ktorým sa mohli vyfotografovať, ale aj cvičený psík, ktorý deťom priniesol hádam najviac radosti. Prváčikovia vyzbrojení do slnečného počasia piknikovými dekami, zakončili svoj program nakreslením zemegule s prírodnými krásami. Spontánnu radosť prežívali na záver hrou s balónikmi, ktoré dokázali vyfúknuť z použitých gumených rukavíc. Celý deň sa niesol v radostnej a priateľskej atmosfére, kedy pri vzájomnej pomoci vznikali nové priateľstvá medzi staršími a mladšími žiakmi. Takto sa naše školské spoločenstvo opäť o niečo viac utužilo v konaní dobra a budovaní kamarátskych vzťahov.

      Chceme sa poďakovať rodičom, ktorí nám pomohli a materiálnym zabezpečením, či už paletami, tehlami, doskami, vrecami, semenami, kvetmi alebo rukavicami. Všetkým veľká vďaka.

      https://csmalacky.edupage.org/photos/?photo=album#gallery/295

     • Jarné radosti v ŠKD

     • Konečne sa oteplilo a my sme mohli „zahájiť“ jarnú sezónu v areáli ŠKD. Najskôr sme si ho v rámci jarnej brigády s deťmi upratali a potom prišlo prekvapenie pre deti  v podobe novej trampolíny. To bolo radosti a výskania. Ale nielen na trampolíne.Máme zavesené hojdačky, sprístupnili sme pieskovisko, opičiu dráhu a chlapci sa konečne môžu hrať futbal. Veríme, že nám počasie bude priať a deti budú môcť čo najviac času tráviť na čerstvom vzduchu pri rôznych pohybových aktivitách.

      Veľké ďakujem patrí  oteckom, ktorí  sa podieľali na montáži  novej trampolíny.

      https://csmalacky.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=292

     • Riaditeľské voľno

     • Riaditeľ Spojenej školy sv. Františka Assiského, Kláštorné námestie 1, 901 01 Malacky oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)  a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje dňa 30.4.2018 (pondelok) RIADITEĽSKÉ VOĽNO žiakom Spojenej školy sv. F. Assiského.

     • Výtvarná a literárna súťaž PRÍRODA OKOLO NÁS - výsledky

     • Pri príležitosti Dňa Zeme – 22. apríla –  vyhlásilo CVČ  výtvarnú a literárnu súťaž s témami:

      • Aj lesy rozprávajú.
      •   Naša a Tvoja budúcnosť.

         Naši žiaci usilovne pracovali na zadaných témach a svojimi krásnymi prácami vyjadrili svoj postoj k životnému prostrediu, ktoré im nie je ľahostajné. V silnej konkurencii 152 prác získali ocenenie v obidvoch kategóriách naše dve dievčatá z prvého stupňa:

      V literárnej kategórii:

      Hanka Hladíková, 3. A

      V kategórii výtvarných prác:

      Lenka Trnková, 4. A

      Dievčatám srdečne blahoželáme, tešíme sa spolu s nimi a ostatným žiakom ďakujeme za zapojenie sa do tejto súťaže. J

     • Pozvánka pre rodičov (nielen)budúcich prváčikov

     • Pozývame na prednášku s uznávanou detskou psychologičkou Mgr. Máriou Tóthovou Šimčákovou na tému "Školská pripravenosť dieťaťa pri nástupe do školy", ktorá sa uskutoční dňa 26.4.2018 o 16.30 hod. v spoločenskej miestnosti školy.

     • Popoludnie so šteniatkami – teambilding I.B

     • Dnes sme spolu s našimi deťmi z 1.B mali možnosť stráviť prekrásne popoludnie na záhrade u Tedlovcov. Na našich prváčikov už netrpezlivo čakalo osem nádherných rozšantených šteniatok. Okrem šteniatok, ktorých sa deti nemohli do sýtosti  nabažiť, a vlastne to bolo asi vzájomné, nás u Tedlovcov čakalo aj chutné pohostenie. Pokojné chvíle naši chlapci nedopriali ani rybkám v priezračnom jazierku a neustále sa ich snažili uloviť „len tak na ukážku“, našťastie pre rybky im to však tento raz nevyšlo J Cestou naspäť sme si náš už tretí triedny teambilding osladili jadranskou zmrzlinou. Touto cestou by som sa veľmi rada poďakovala za milé pozvanie rodičom nášho spolužiaka Lukáška, manželom Tedlovcom.

      https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/291

     • Festival (stredo)školských speváckych zborov

     • CORPO E ANIMA, náš spevácky zbor, vystúpil v dňoch 12.-14. apríla 2018 na festivale stredoškolských speváckych zborov CANTARO CHORALITER v Ružomberku.

     • Hráme sa s vedou "s bublinami"

     • Nepoznám človeka, ktorý by nemal rád bubliny. Príjemné, upokojujúce lietajúce gule aj dospelých vracajú do detských čias. Tento týždeň sa malí vedci hrali práve s bublinami. Vyrobili sme si vlastný bublinový roztok . Keďže nám počasie prialo, vonku sme sa snažili robiť "mega bubliny". Trochu sme sa nabehali, no niektorým sa podarili aj viac ako meter dlhé bublinové oblaky. No a čo by ste mali mať doma, keď si chcete vyrobiť vlastný bublifuk?

      · 12 hrnčekov destilovanej vody (alebo prevarenej a opäť vychladenej)

      · 1 hrnček kukuričného škrobu

      · 1 hrnček jari (najlepšie úplne obyčajná, bez super skvelých predaných vlastností - tie kazia bubliny)

      · 2 polievkové lyžice prášku do pečiva

      Okrem toho potrebujete vedro, do ktorého si zmes pripravíte, varechu na miešanie, 2 palice a hrubší špagát alebo šnúrku so topánok. Špagát obviažte okolo palíc a už to chce len veľa snahy a energie na behanie. :-) 

      https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/288

     • Deň narcisov - poďakovanie

     • Deň narcisov sa už tradične koná v apríli každého roka. Jeho symbolom je žltý narcis - kvietok jari a nádeje, ktorý si ľudia pripínajú v tento deň na svoj odev, aby aj týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom - do ulíc, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája.Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do verejnoprospešnej finančnej zbierky, aby vyjadrila nielen spolupatričnosť s chorými, ale aj podporu preventívnym a informačným projektom Ligy proti rakovine. Vďaka príspevkom nás všetkých a širokej verejnosti v Malackách sa nám podarilo vyzbierať nádhernú čiastku 854,81 €. Ďakujeme prvákom gymnazistom za ochotu a spoluprácu a všetkým, ktorí nezostali ľahostajnými.

       

     • Naše dve kolegyne medzi ocenenými laureátmi z katolíckych škôl

     • Štrnásť zástupcov z katolíckych škôl a školských zariadení, ktoré má v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavská arcidiecéza, ale aj rehoľné spoločenstvá, ocenil vo štvrtok 5. apríla 2018 Mons. Stanislav Zvolenský,  bratislavský arcibiskup metropolita. Morálne ocenenie s darčekom a ružou si prevzali po spoločnej modlitbe pri prijatí u arcibiskupa v priestoroch úradu Bratislavskej arcidiecézy. Nominantov vybrala už po ôsmy raz z návrhov zriaďovateľov, štatutárov a duchovných správcov škôl a zariadení komisia Arcidiecézneho školského úradu. Arcibiskup Zvolenský odovzdal ocenenie pri príležitosti Dňa katolíckych škôl.Bratislavská arcidiecéza udeľuje každoročne tradičné čestné uznanie čestné uznanie za dlhoročnú aktívnu prácu pedagógom a iným zamestnancom, ktorí sa významným spôsobom zúčastňovali a zúčastňujú na rozvoji katolíckeho školstva z hľadiska výchovy a vzdelávania detí a mládež e a jej duchovnej formácie a pôsobili alebo pôsobia v katolíckych školách. Ocenenie udeľuje i osobnostiam, ktorí akýmkoľvek spôsobom rozvíjali katolícke školstvo na území Bratislavskej arcidiecézy. Je to tiež uznanie za dlhoročnú obetavú a tvorivú prácu pri výchove a vzdelávaní mladej generácie, za vynikajúce výsledky dosiahnuté pri výchovno-vzdelávacom procese, za spoľahlivú a aktívnu prácu v školstve, za nezištný prístup k plneniu svojich povinností.Každého ocenenému, ktorý prijal pozvanie od arcidiecézy, poďakoval za jeho službu arcibiskup Zvolenský. „Oni vytvárajú pridanú hodnotu cirkevných škôl tým, že žijú podľa ducha evanjelia, že žijú ako dobrí kresťania," povedal Rádio LUMEN. Riaditeľka Arcibiskupského školského úradu v Bratislave Viera Kyselicová hovorí, že ocenených ľudí vyberali na základe návrhov samotných škôl. „Aktívne prispeli niečím navyše k budovaniu katolíckeho školstva," povedala Kyselicová, ktorá arcibiskupovi predstavila charakteristiky ocenených zástupcov z katolíckych škôl a školských zariadení. Na území arcidiecézy pôsobí 22 cirkevných škôl. Pätnásť škôl zriaďuje arcidiecéza a sedem rehoľné spoločenstvá.

      Prinášame zoznam ocenených zástupcov škôl z katolíckych škôl a školských zariadení v Bratislavskej arcidiecéze:

      1. Ing. Mária Bizoňová - učiteľka v Spojenej škole sv. Vincenta de Paul
      2. Mgr. Mária Bučková – riaditeľka Cirkevnej materskej školy Márie Mazzarellovej
      3. Ing. Pavol Bulla – tajomník, školník, technik BOZP v Spojenej škole Svätej Rodiny
      4. Viera Dvorčáková – vedúca školského klubu detí Spojenej školy sv. Františka z Assisi
      5. Mgr. Mária Húšťavová – učiteľka v Spojenej škole sv. Františka Assiského
      6. Eva Líšková, sr. Mária – ekonómka v Základnej škole Matky Alexie
      7. Ing. Mgr. Roumiana Karaivanová – riaditeľka Cirkevnej strednej odbornej školy elektrotechnickej P. G. Frassatiho
      8. Zdena Kuždová – vedúca školskej jedálne Základnej školy s materskou školou
      sv. Uršule
      9. Ing. Magdaléna Markechová, CSc. – bývalá riaditeľka Základnej školy Svätej Rodiny
      10. Ing. Rudolf Michaláč – učiteľ v Cirkevnej strednej odbornej školy elektrotechnickej P. G. Frassatiho
      11. Mgr. Lenka Muržicová – učiteľka v Gymnáziu sv. Uršule
      12. Jarmila Ševečková – vychovávateľka v Základnej škole s materskou školou
      sv. Uršule
      13. Mgr. Elena Vrablecová – bývalá riaditeľka Základnej školy sv. Jána Pavla II.
      14. Ing. Stanislava Zajačková – učiteľka v Spojenej školy sv. Františka Assiského

      https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180406032

      https://www.tvlux.sk/archiv/play/14653

       

       

     • Rodičovské stretnutie

     • Pozývame Vás na rodičovské stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 12.4.2018 (štvrtok). Najprv budú vo všetkých triedach prebiehať spoločné triedne aktívy so začiatkom o 16.45 hod. Po nich budú nasledovať  konzultácie s jednotlivými učiteľmi do 18.15 hod. Z dôvodu neprítomnosti triedneho učiteľa IX.A triedy a IV.C triedy, budú prebiehať triedne aktívy pre IX.A triedu v IX.B triede a pre IV.C triedu v IV.B triede.Tešíme sa na stretnutie s Vami a ďakujeme Vám za priazeň a podporu.

     • Mach a Šebestová v III.B

     • „My sme žiaci III.B...“, spieva sa v známej pesničke k rozprávkovým príbehom o Machovi a Šebestovej. Tieto postavičky spolu s čarovným slúchadlom na pár týždňov zavítali aj do našej III. B triedy na hodiny čítania.

      Spolu sme prežívali rôzne dobrodružstvá, riešili úlohy v skupinkách, hľadali sme poklad pomocou pirátskej mapy, lúskali kvíz k prečítanej rozprávke, tvorili vlastné príbehy, kreslili ilustrácie, či dramatizovali časti príbehov. Ani sme sa nenazdali a do našej zbierky pribudla ďalšia spoločne prečítaná kniha. Za túto snahu získal každý žiak „Certifikát správneho čitateľa“.

      Tí najlepší získali vankúšik s postavičkami z príbehu, či tašku s Jonatánom. Srdečne ďakujeme mamičke nášho spolužiaka Jonka, ktorá nám opäť pripravila tieto úžasné darčeky.

      Žiaci III. B a pani učiteľka Erdélyiová

      https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/285

     • Pozvánka na zapojenie sa do detskej výtvarnej súťaže PRE KLBKO

     • Milí žiaci, 
      Televízia LUX tento rok vyhlásila už 5. ročník detskej výtvarnej súťaže PRE KLBKO. Témou tohto ročníka súťaže je "Pracujem pre TV LUX".  

      Zapojiť sa môžu deti a mládež vo veku do 18 rokov v nasledovných kategóriách:
      ● dieťa do 9 rokov (jednotlivec) 
      ● dieťa od 10 do 18 rokov (jednotlivec)  
      ● kolektív (trieda) 

      Práce je potrebné odovzdať pani učiteľke Trnkovej alebo Ballekovej  najneskôr 11. apríla 2018.

      Všetky bližšie informácie o súťaži vám poskytnú pani učiteľky Trnková a Balleková

  „Facere et docere – Správne žiť a učiť to aj iných“