• Vianočná zbierka
     • Vianočná zbierka

     • Od 7. do 18.12. 2020 organizujeme v škole charitatívnu zbierku čistiacich a hygienických potrieb pre azylové centrum Betánia v Malackách. Darovať môžete napr. šampón, mydlo, sprchový šampón, zubnú pastu, toaletný papier, papierové vreckovky, prášky a aviváže na pranie, prípravky na umývanie riadu, podláh, skiel a okien, čistiace prostriedky do kuchyne, kúpelne a WC. 

      Žiaci I. stupňa  odovzdávajú darované veci triednemu učiteľovi.

      Žiaci II. stupňa a študenti GYM odovzdávajú darované veci na vrátnici školy.

       

      Ďakujeme za pomoc. 

     • Prišieeeeeel!

     • Sv. Mikuláš na naše deti nezabudol. Navštívil každú triedu  na prvom stupni, s deťmi sa porozprával, rozdal sladkosti a hlavne - všetkým deťom urobil veľkú radosť.

    • Súťaž iBobor – vyhodnotenie
     • Súťaž iBobor – vyhodnotenie

     • Opätovne aj tento rok sa skupina žiakov zapojila do informatického súboja v súťaži iBobor. Žiaci sa popasovali s rôznou náročnosťou logických a informatických úloh, ktoré sa im podarilo zvládnuť a zaradili sa do skupiny úspešných riešiteľov.

      Úspešný je však i každý z  riešiteľov súťaže, ktorý sa so záujmom zúčastnil informatického zápolenia. Veríme, že sa vám súťaž páčila.

      Informatická súťaž iBobor 2020/2021 – úspešní riešitelia

       

      Benjamíni:

       EmíliaOreská      VII.B

      KrištofOkruhlica    VII.A

      Júlia ViktóriaFilípková    VII.B

      PavolLeskovský    VI.C

      LenkaKozelková    VII.C

       

      Bobríci:

      AlexanderJurovatý   V.B

      Jakub FilipHoráček   V.B

      NatáliaPavúčková   V.B

      TeréziaIhnátová   V.B

      MatúšŠimuna   V.B

      SamuelPolák   V.B

      HanaBertovičová   V.B

      NatáliaFedorová  V.B

      SoňaLániková   V.B

      MichalKonvalina  V.B

       

      Kadeti:

      DorotaGarbiarová  VIII.A

      JakubHrúz    VIII.B

      LianaMiženková   VIII.B

       

       

    • Sv. omša z kaplnky
     • Sv. omša z kaplnky

     • Milí rodičia, priatelia školy,

      srdečne vás pozývame na sledovanie sv. omše v piatok (04. 12.) z našej školskej kaplnky. Sv. omša začne 08.05 a môžete ju sledovať prostredníctvom youtube našej školy. Link TU.

     • 3. disciplína Veľkej rybacej súťaže

     • Ahoj, kamarát!

      Už si sa v našej Veľkej rybacej súťaži ukázal ako pozorný čitateľ, keď si odpovedal na kvízové otázky z Rybky, a aj ako zručný majster, keď si vyrábal model rybky zo školského časopisu. Prišiel čas, aby sme preverili tvoj zmysel pre humor spolu so schopnosťou vedieť vytvoriť príbeh s pointou. 

      Máme pre teba obrázok s mikulášskou a zároveň rybacou tematikou. Doplň do prázdnych bublín text tak, aby si splnil podmienky – buď vtipný a daj obrázku pointu. Náročné? Verím, že pri dostatočnej miere sústredenia to zvládneš.

      Neviem sa dočkať tvojich nápadov, ktoré opäť posielaj na mediatim@csmalacky.sk, a to do 7. decembra 2020.

     • Poďakovanie za hlasovanie

     • Milí žiaci, študenti, rodičia, priatelia a sympatizanti školy!

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania Gesto pre mesto v prospech nášho projektu Pohybové centum - gymnastická telocvičňa s posilňovňou. ŽiaĽ, skončili sme na druhom mieste, a teda finančnú čiastku Raiffeisen banky vo výške 1000 € na vybavenie novýčh priestorov sa nám nepodarilo získať. Veríme v spoluprácu s Vami na ďalších užitočných a krásnych projektoch našej školy.

    • 2. disciplína Veľkej rybacej súťaže má víťaza
     • 2. disciplína Veľkej rybacej súťaže má víťaza

     • Do 2. súťažnej disciplíny nám priplávalo viacero rybiek - papierové, drevené, textilné i medovníkové. Každá z nich vás stála úsilie, a to si zaslúži odmenu - ďalšie body vo Veľkej rybacej súťaži. Víťaznou rybkou sa stáva uháčkovaná rybka Agátky Koprnovej zo VII.C. Je na nerozoznanie od našej Rybky - loga školského časopisu, no veď posúďte sami! Je dôkazom šikovných rúk, ktoré zvládajú aj iné veci ako klávesnicu počítača či mobilu, a o to šlo v tejto disciplíne najviac. 

    • Deti a architektúra - cena autorky projektu pre Sabinku Zajačkovú
     • Deti a architektúra - cena autorky projektu pre Sabinku Zajačkovú

     • Mosty odjakživa spájali  dva brehy, dve strany. V dnešnej dobe je most aj metaforou prepojenia medzi krajinami, dokonca medzi ľuďmi.

      A práve most bol témou výtvarnej súťaže ZŠ, ZUŠ a 8-ročných gymnázií - Deti a architektúra. O hypotetickú prácu architekta či konštruktéra sa so svojimi výtvarnými návrhmi v súťaži uchádzalo  viac ako 400 detí. Našej Sabinke Zajačkovej zo VI.A sa to podarilo – ocitla sa medzi 23 ocenenými, a to špeciálnou cenou autorky projektu Ing. arch. Dariny Lalikovej, CSc. Sabinkin most naozaj láka vstúpiť naň. Veľká gratulácia od nás!

       

    • Zapálili sme prvú sviecu na adventnom venci
     • Zapálili sme prvú sviecu na adventnom venci

     • Včerajšou nedeľou sme začali prvé obdobie nového cirkevného roka – advent. Zapálili sme prvú sviecu na adventnom venci.  Deti si pripravili adventné kalendáre a predsavzatia, ktorými chcú svoje srdcia pripraviť na príchod Ježiška a dospelí prežívajú tento čas rôzne – chystajú všetko potrebné na pekné prežite vianočných sviatkov, nakupujú darčeky, pripravujú zásoby... A je veľa takých, ktorí vnímajú advent ako obdobie stíšenia sa, utiahnutia sa do komôrky svojej duše, aby v tichu a pokoji prehlbovali citlivosť a chápavosť veľkého vianočného mystéria - vtelenia Božieho Syna do života Matky, aby nám priniesol spásu a tak naplnil láskyplný plán svojho Otca priviesť domov všetky ovečky, ktoré sa stratili a vrátiť nám hodnosť Božích detí. Nech nasledujúce dni pomôžu nám i našim rodinám vytvoriť v našich srdciach a domovoch miesto, kde sa bude môcť narodiť Láska a nech ju prinášame všetkým, ktorých nám Boh posiela do cesty. Staňme sa poslami svetla a pokoja.

      Požehnaný advent.

    • Pozvánka na verejnú otvorenú platformu
     • Pozvánka na verejnú otvorenú platformu

     • ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD., katolícky kňaz venujúci sa už dlhé roky kresťanskej mládeži, je autorom knihy Život plný lásky. V krátkych zamysleniach a príbehoch rozpráva o túžbe po Bohu, o láske k sebe a všímavosti voči svojmu okoliu a blížnym.

      Nielen o knihe sa s ním porozprávajú naši študenti gymnázia v rámci otvorenej platformy.

      Všetci ste srdečne vítaní. 

      Kedy? V piatok 27. novembra 2020 o 10.00 hod.

      Ako? Cez platformu Webex na linku:

      https://csmalacky.webex.com/csmalacky/onstage/g.php?MTID=e8b37412139334a00b0cf7539eb9e2ad2

      Ďalšie pokyny:

      Odporúčame sa pripojiť o pár minút skôr.

      Po kliknutí na link je potrebné vyplniť MENO, PRIEZVISKO, MAIL a HESLO. (Heslo je: 2020, ale bude automaticky vyplnené). Vyzve Vás to k stiahnutiu si aplikácie, po jej nainštalovaní sa pripojíte do eventu.

      Viete sa pripojiť aj cez mobil alebo tablet, a to nainštalovaním aplikácie Webex Meet. 

      číslo stretnutia: 1740899407

      heslo: 2020

    • DOD je za nami - záznam
     • DOD je za nami - záznam

     • Dňa 19.11. organizovalo naše gymnázium DOD - prvýkrát online. Už tradične bolo v réžií samotných gymnazistov. V live vstupe zo školy, viacerých prezentáciach i v netradičných blokoch predstavili gymnázium ako priestor pre kreatívnych, pracovitých a priateľských ľudí, študentov i pedagógov. Doba dištančného vzdelávania nás núti učiť sa novým veciam a aj keď nám niekedy technika priniesla adrenalínové situácie, veríme, že to nič neubralo na obsahu, ktorý sme chceli všetkým pripojeným účastníkom sprostredkovať.

     • Špeciálna cena v súťaži

     • V 1. ročníku súťaže Kúzelný kolotoč, ktorú organizovalo malacké CVČ, si aj naši žiaci za svoju kreativitu a výtvarnú nápaditosť vyslúžili špeciálne ocenenie. Noemova archa kolektívu 1.B z ŠKD, páv Hanky Leškovej, snehuliak Jurka Ambruša či raketa Kiary Čekanovej sú dôkazom, že deťom fantázia stále nechýba, čo je veľmi dôležité a dobré. Ich výtvory zo zeleniny, ovocia či jesenného lístia sú naozaj kúzelné ako ten kolotoč. 

    • Veľká rybacia súťaž - 2. súťažná disciplína
     • Veľká rybacia súťaž - 2. súťažná disciplína

     •  

      Minulý týždeň sme na našej webovej stránke spustili Veľkú rybaciu súťaž.  Prečo rybaciu? Rybka je názov nášho školského časopisu, a tak sme sa rozhodli, že sa nielen s ňou, ale aj s rybou s malým "r" a všetkým rybacím pohráme. 

      Začali sme 1. súťažnou disciplínou - rybacím kvízom – a dnes vám prinášame správne odpovede na otázky z neho. 

      1. Nová pátracia rubrika v časopise Rybka sa volá Hľad(aj)!
      2. Z kuchára sme na znalca kultúry povýšili Michala Trančanského, študenta nášho gymnázia.
      3. Mark a Guy sú anglickí lektori letného konverzačného kurzu Talk Talk.
      4. Naša nová pani učiteľka N. Polláková má panický strach z krvi a ihiel.
      5. Dianka, študentka gymnázia, je držiteľkou národného i svetového rekordu v benchpresse.
      6. Ako povedal I. S. Turgenev, ruský spisovateľ, veľmi rýchlo sa starne so zlou náladou.
      7. Kravka bledej farby zo Spomienky na starú mamu sa volala Citróna.
      8. Na projektovom dni Hovorme o jedle žiaci I. stupňa cmúľali bylinkové cukríky.
      9. Študentka Klárka podliezla na Športovom dni gymnazistov latku vo výške 36 cm.
      10. Ruka okrem mydla a vody potrebuje pri umývaní druhú ruku.

      Tí z vás, ktorí ste sa do kvízu zapojili, máte u nás za správne odpovede starostlivo zaznačené body. Tým však ani zďaleka nekončíme, pretože je tu

      2. súťažná disciplína Veľkej rybacej súťaže!

      Po čítaní a namáhaní hlavy je rad na námahu rúk. Ľubovoľnou technikou - ŠI, HÁČKUJ, ŠTRIKUJ, MODELUJ, OHÝBAJ DRÔTIKY, ZLIEPAJ, PEČ, RECYKLUJ, VYREZÁVAJ, HOBĽUJ či KUJ - zhotov model rybky, ktorá je logom nášho školského časopisu. Ten potom starostlivo zabaľ, aby sa nepoškodil, označ ho svojím menom a triedou a doruč ho  pani informátorke na vrátnicu našej školy, a to do pondelka – 30. novembra. Umelecká porota ocení nielen tvoju zručnosť, ale i originalitu ďalšími bodmi vo Veľkej rybacej súťaži.

      Ako ináč – veľmi sa tešíme. 😊

     • Pohybové centrum

     • Ešte ste stále nehlasovali za naše nové Pohybové centrum v projekte Gesto pre mesto?  

      Zatiaľ sme na druhom mieste, ale náskok prvých sa radikálne zväčšuje.V krátkom videu môžeš vidieť, ako to dopadne, keď nám s hlasovaním za gymnastickú telocvičňu s posilňovňou nepomôžeš ty, tvoji rodičia, blízki a známi. Poznáte starú ľudovú múdrosť: Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra? Tak šup-šup hlasovať, prosím! Robíme to pre vás!

     • Sv. omša

     • Milí rodičia, priatelia školy,

      srdečne Vás pozývame na sledovanie sv. omše v piatok (20. 11.) z našej školskej kaplnky. Sv. omša začne o 08:05 a môžete ju sledovať prostredníctvom YouTube našej školy. Link TU.

     • ONLINE DOD dnes

     • Všetkých záujemcov o štúdium na našom gymnáziu, rovnako ich rodičov i ostatných zvedavcov a priaznivcov školy dnes privítame na online Dni otvorených dverí. Čaká na nich pestrý hodinový online program strávený s našimi študentami i pedagógmi.

    • Špongia - Celoštátne kolo
     • Špongia - Celoštátne kolo

     • 16.11.2020 obsadili 4 študenti 3.G triedy gymnázia (Juraj Hušek, Pavol Lukáč, Ivan Danček a Matej Borghoust)  v celoslovenskej súťaži pod názvom Špongia spomedzi 29 súťažných tímov z celého Slovenska s ich hrou "Expandent Morbus" 3. miesto. Ich úlohou bolo naprogramovať počítačovú hru podľa zadania a odprezentovať ju pred odbornou komisiou, ktorá hodnotila: Hrateľnosť, Technickú vyspelosť, Splnenie zadania, Grafiku, Zvuk, Atmosféru, Nápad a Promo. Srdečne blahoželáme.


       

„Facere et docere – Správne žiť a učiť to aj iných“