Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

 • Výsledky okresných kôl olympiád v cudzom jazyku

  V okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku

  ZŠ získal Šimon Sopko (7.A)  1. miesto v kategórii 1.A

  GYM získala Henrieta Jelínková (2.G) 2. miesto v kategórii 2.A

                        Aneta Kudolániová  (4.G) 2. miesto v kategórii 2.B

                        Viktória Bečárová  (2.G) 3. miesto v kategórii 2.A

                        Andrej Kořínek (3.G)  4. miesto v kategórii 2.B

  Víťazom a  pani učiteľke Slezákovej blahoželáme.

  V okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku

  GYM získala Henrieta Jelínková (2.G) 2. miesto v kategórii 2.A

                       Anna Mária Richveisová (4.G)  3. miesto v kategórii 2.B

  Víťazkám a pani učiteľkám Pavúčkovej a Zajačkovej blahoželáme.

 • Vyhlásenie učiteľov Slovenska o originalite rigoróznej práce predsedu parlamentu

  Vážení kolegovia učitelia,

  v nadväznosti na zistenia Účelovej komisie UMB o originalite rigoróznej práce predsedu parlamentu a následné reakcie ministerky školstva sme sformulovali nasledujúce vyhlásenie. Prácu považujeme za plagiát a svoje stanovisko sme sformulovali vo Vyhlásení učiteľov Slovenska. Nájdete ho na tejto adrese: https://www.peticie.com/vyhlasenie_ucitelov_slovenska#form. Vyhlásenie môžu podporiť učitelia základných, stredných a vysokých škôl. Prosíme Vás, posuňte to ďalej!

  Ďakujeme!

  S pozdravom

  Autori vyhlásenia  

 • Výprava na Hrebienok

  V sobotu 12. januára sa staršia výprava Klubu Bosco zložená z detí 4. – 6. ročníka vydala na Hrebienok aj napriek prehováraniu a výstrahám mnohých hlasov, že sa tam práve konajú Majstrovstvá sveta vo vyrezávaní ľadových sôch a aj v bežných dňoch preplnený Hrebienok vraj bude teraz ešte plnší a na lanovku si podľa skúseností mnohých ľudí počkáme hodiny. Ale my sme vedeli, komu sme náš výlet zverili a kto poputuje s nami. Okrem našich stálych ochrancov Panny Márie a sv. Dona Bosca (nášho patróna) sme si tento raz prizvali na pomoc aj dona Titusa Zemana, nášho krajana, ktorého 50. výročie smrti sme v tomto týždni slávili. Naša dôvera v ich pomoc bola hneď ráno preverená 40 minútovým meškaním rýchlika v Bratislave. Napriek tomu sme stihli bezpečne prestúpiť v Poprade smer Starý Smokovec. Najprv sme navštívili Tricklandiu a poihrali sme sa s viacerými optickými ilúziami. Keď sme dorazili na lanovku, na naše veľké prekvapenie sme na termináloch boli jediní. V preplnenej lanovke sa nám už po niekoľkých sekundách roztvorila nádherná panoráma tatranskej prírody. Uchvátený touto krásou sme sa ešte v lanovke rozhodli, že si túto krásu musíme vychutnať dlhšie a hoci sme mali kúpené aj spiatočné lístky, z Hrebienka sme si to štrádovali na pešo. Ešte predtým sme si stihli prezrieť Tatranský ľadový dóm (tento rok s vatikánskou Bazilikou sv. Petra) a aj výrobu sôch pod pílami zručných majstrov z celého sveta v priamom prenose. Keď sa naše deti vyrútili so svojimi plastovými mechmi na miestny sánkarský kopček, akýmsi zázrakom sa vyľudnil od návštevníkov. Ďalší šok sme zažili, keď sme sa dozvedeli, že na celom Slovensku vychýrená sánkarská dráha vedúca z Hrebienka do Starého Smokovca je uzavretá a teda akoby naservírovaná na "igelitové" kĺzanie našich detí, ktoré si sneh v panenskej prírode vychutnávali plným priehrštím. Nedá mi na záver nenapísať to,  čo sme s deťmi zakúsili tak hmotne prítomné: Nebojte sa zveriť zdanlivo komplikované situácie nebeským patrónom, nám celý deň Panna Mária, Don Bosco a Titus Zeman otvárali všetky brány a pripravili nám aj niekoľko bonusov navyše. Aj vďaka ich réžii sme prežili jeden z najkrajších výletov z Klubu Bosco.

  Kompletný fotoalbum nájdete na: https://cirkevnaskola.rajce.idnes.cz/hrebienok/

 • Zimné radovánky v ŠKD

  Vonku je konečne pravé zimné počasie a deti z nášho klubu si ho vychutnávali plnými dúškami. Niektoré stavali snehuliakov, iné sa vozili na boboch, guľovali sa. Škoda, že niektoré s obmedzeniami, lebo neboli na takýto čas vhodne oblečené.

 • Pozvánka na štafetovú adoráciu rodín za rodiny

  Plagát...

 • Pozvánka na rodičovské stretnutie

  Milí rodičia,

  pozývame Vás na rodičovské stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 17.1.2019 (štvrtok). Najprv budú vo všetkých triedach prebiehať spoločné triedne aktívy so začiatkom o 16.45 hod. Po nich budú nasledovať konzultácie s jednotlivými učiteľmi do 18.15 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami a ďakujeme Vám za priazeň a podporu.

 • Otvorenie Pohybovej zóny

  Pohybovú zónu sme vybudovali s finančnou podporou: Rodičovské združenie Pro Schola, ČSOB nadácia, Nadácia Volkswagen Slovakia a s podporou lokálnych podnikateľských subjektov. Vďaka

 • Milí rodičia, priatelia

  v mene celého školského spoločenstva Vám vyprosujeme požehnané a radostné sviatočné dni. Nech sú pre vás zastavenia pri jasličkách príležitosťou vstúpiť srdcom do tajomstva Božej moci, ktorá v Betlehemskom dieťati zjavila svoju pravú tvár. A nech vás tieto stretnutia zahrnú pokojom, istou a radosťou, ktorú chce Boh dávať všetkým ľuďom aj počas nasledujúceho roka 2019.

 • 18. reprezentačný ples našej školy

 • Ukončenie prvej etapy projektu Kláštorná záhrada

  Jedným z vianočných darčekov pre našu školu je ukončenie prvej etapy projektu Kláštorná záhrada pre nás všetkých, tešíme sa na jarné záverečné práce, ktoré uzatvoria vzácny projektový zámer otvorenia komunitného priestoru pre neformálnu výuku, koncerty, výstavy, diskusie a iné aktivity v našom kvadrume. Projekt podporili: Rodičovské združenie ProSchola, mesto Malacky, POZAGAS, a.s., Bratislavský samosprávny kraj z Participatívneho rozpočtu, vďaka :-) 

 • Páter Pius

  Rozhovor počas sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie s pátrom Piusom.

 • Vianočné predstavenie

  Vianočné predstavenie pre naše školské spoločenstvo, rodičov a  verejnosť už tradične pre nás pripravili deti Divadelného krúžku pod vedením pani učiteľky Slezákovej.  Za pomoc s prípravou rekvizít ďakujeme pani učiteľke Caunerovej.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/416

 • AJ MALÝ SKUTOK UROBENÝ S LÁSKOU MÁ VEĽKÚ CENU

  13 tried našej školy sa tento rok počas adventu zapojilo do druhého ročníka projektu Vianočná pohľadnica, v ktorom ľudia posielajú vianočné pozdravy opusteným starkým v domovoch dôchodcov. O to väčšia bola ich radosť, že svojím rozhodnutím inšpirovali viaceré triedy našej školy, konkrétne celý prvý stupeň a šiestakov. A opusteným ľuďom nebudú písať iba žiaci, ale aj pani učiteľky! Pre starších ľudí je to vraj terapia lásky, kedy si na nich niekto spomenie a poteší ich. Z našej školy tak vianočnou poštou poletí viac ako 300 pohľadníc do viacerých domovov dôchodcov na celom Slovensku. Väčšina detí si pohľadnice vlastnoručne vyrobila. Druháci sa už teraz zamýšľajú nad „adopciou“ svojho (prideleného) starkého, ktorému plánujú písať nielen na Vianoce, ale aj na meniny, či v neobyčajne všedné dni, kedy spomienka na nich ich samotu hádam najviac zaženie. Dúfame, že aj v tomto kroku sa stanú inšpiráciou pre mnohých.

   

  Milí priatelia, milé deti!

  V mene seniorov z Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb Kremnica Vám úprimne ďakujeme za krásne vianočné pozdravy, ktorými ste potešili mnohé srdiečka v predvianočnom čase v našom zariadení.

  Úžasná myšlienka Vianočnej pošty - vianočným pozdravom potešiť seniorov v zariadeniach sociálnych služieb od neznámych pisateľov je veľkým humánnym činom. Aj Vy ste viedli Vašich žiakov k výzdobe a napísaniu vianočných pozdravov. Nie je to ľahká práca. Verte odmena za Vašu prácu bola veľká, a to radosť, prekvapenie, slzy dojatia seniorov, ktorým sme pozdravy prečítali. Veď ste do nich vložili veľa lásky a srdca.

  S pozdravom a prianím požehnaných vianočných sviatkov a šťastného nového roka

  Mgr. Božena Schniererová

  riaditeľka DD a DSS Kremnica   

   

 • Piataci na dejepisnej exkurzii v Bratislave

  My, žiaci 5.ročníka,  sme sa v piatok 14. 12. 2018 vydali na zaujímavú cestu do Bratislavy. Najprv sme zamierili na Bratislavský hrad. Náš autobus zastavil pri budove Národnej rady SR, a tak sme to do hradu mali blízko a nemuseli sme byť veľmi dlho v zime. Prešli sme Viedenskou bránou na nádvorie a neprišli sme ani o pekný výhľad na Bratislavu. Hneď, ako sme vošli do hradu, čakalo nás pekné prekvapenie. Mohli sme sa pohrať s oslíkom, ovečkou a kozičkami.

  Keď sme sa dohrali, išli sme na prehliadku hradu. Bola tam fotka Bratislavského hradu, ktorý vyhorel pred 207 rokmi. Viac ako storočie z neho bola ruina.

  Potom sme vošli do kaplnky, ktorá sa nachádza v bývalej hudobnej sále. Podľa mňa je to jedna s najkrajších miestností v hrade. Slúžia sa v nej sv. omše, keď je významný sviatok. Nachádza sa tam aj pekný obraz Nanebovzatia Panny Márie.

  Videli sme výstavu veľmi pekných a starých vecí - obrazov, hodín, mincí, kníh. Za pozornosť stojí napríklad aj trón Petra II., či soška psa Kataríny II.

  Z hradu sme prechádzali malými uličkami na Hlavné námestie a pani učiteľka Šišanová  nám rozprávala zaujímavosti o Bratislave.

  Pri Starej radnici boli vianočné trhy v plnom prúde. Bola tam cítiť už sviatočná atmosféra. Kupovali sme darčeky pre blízkych a všelijaké dobroty.

   Po ceste späť sme mali ešte jeden nečakaný zážitok. Na poli sme videli asi 15 laní.

  Zažili sme pekný výlet, za ktorý ďakujeme pani učiteľke Šišanovej, Nechalovej a pánovi učiteľovi Lopeňovi. 

                                                                                                                               Alica Hušková, žiačka V.A

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/414https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/414

 • Vianočná Viedeň

  My, gymnazisti sme sa dňa 11.12. zúčastnili exkurzie do Viedne, počas ktorej sme sa veľa naučili, ale sme si aj užili vianočné trhy. Počas cesty do metropoly Rakúska nám pani sprievodkyňa Štefka, ako ju pani profesorka Zajačková volá, povedala mnoho užitočných zaujímavostí, ktoré celkom iste všetci využijeme pri maturite. Od základných údajov o Rakúsku a jeho celú históriu neodmysliteľne spätú s našim Slovenskom. V doobedňajších hodinách sme vystúpili vo Viedni na Maria-Theresien-Platzi, kde sa nachádza 44-tonová socha jednej z najznámejších panovníčok Rakúsko-Uhorska Márie Terézie a dvomi múzeami, ktoré boli postavené za vlády Františka Jozefa I. Ide o Prírodovedecké a Umeleckohistorické múzeum postavené v roku 1891. Historické centrum Viedne sme prešli pešo za výdatného výkladu pani Štefky. Celý Hofburg, Augustiánsky kostol, kde sme sa trošku ohriali, Hofburgskú kaplnku, kde spieva slávny chlapčenský zbor, klenotnicu, Španielsku jazdeckú školu – s bielymi Lipicánmi. Po tejto výdatnej porcii informácií sme sa uličkami starého mesta dostali ku Kapucínskemu kostolu, kde sú pochovaní významní panovníci a príslušníci Habsburgovcov. Našli sme tam Máriu Teréziu spolu s jej manželom Františkom Lotrinským. Na sarkofágu sme našli vygravírovaný Bratislavský hrad. A teraz perlička! Pani profesorka Zajačková nám vybavila vstup do týchto krýpt zadarmo. Hodinku sme mali rozchod, ktorý sme využili na obed. Počas rozchodu sme mali stále pred očami nádherný Dóm svätého Štefana, ktorý bol postavený v 12. storočí. Keď sme sa všetci zišli, znova sme prešli uličkami až k Viedenskej radnici, kde sa nachádzajú tradičné vianočné trhy. Tie každý využil rôzne. Niekto kúpil vianočné darčeky pre blízkych, niektorí si kúpili samozrejme nealkoholický vianočný punč a nasávali vianočnú atmosféru trhov. Mnohí z nás si výlet užili s dávkou humoru, ktorý sme zakončili fotkou pod vianočným stromčekom s anjelom. Ďakujeme pani profesorkám Pavúčkovej a Zajačkovej a pani Ing. Gazdovej, ktorá nás sprevádzala celý deň.            

                                                                                                                          Matúš Dudáš I.G

 • Bavíme deti športom II.

  V stredu 12.12. sme sa opäť zapojili do atletickej súťaže, ktorá je určená pre školy Bratislavského samosprávneho kraja. Tentokrát sa v športovej hale Elán zišlo 12 družstiev, ktoré prišli predviesť svoju aktuálnu formu. Z našej školy sme vybrali hlavne deti, ktoré sa atletike pravidelne venujú a dali sme im tak možnosť porovnať sa s rovesníkmi.

  V prvej časti sa súťažilo v atletickom viacboji, ktorý pozostával z disciplín ako : hod loptičkou na cieľ, beh cez prekážky, prekážková dráha – formula, preskakovanie olympijských kruhov, skok do diaľky z miesta a hod plnou loptou cez hlavu.

  V tejto časti sme sa po vynikajúcom výkone našich športovcov umiestnili na 2. mieste a získali sme tak pohár pre školu, ktorý si vystavíme ako spomienku na tento úspech.

  V druhej časti bol priestor pre trénovaných atlétov, ktorí sa mohli predviesť v štafete 6x100 m s prekážkami. Náš tím nezaváhal, od začiatku sa ujal vedenia, ktoré sme si udržali až do cieľovej rovinky. Výsledkom bolo 1. miesto a 6 krásnych medailí, ktoré budú deťom tento nádherný deň pripomínať.

  Naša zostava :

  Regina Slezáková

  Natálka Šarníková

  Hanka Hladíková

  Samuel Baliga

  Jakub Vrlák

  Adam Mecháček

  Za super výkon a krásnu reprezentáciu školy ďakujeme a k úspechu blahoželáme !

 • POZVANIE NA RORÁTY

  Pozývame všetky odvážne deti, ktoré sa z lásky k Ježišovi dokážu zaprieť a ráno vstať na utorňajšie a štvrtkové roráty. Stretáme sa (s pani uč. Janskou) pred kostolom o 5.55h. Treba si so sebou priniesť sviečku a lampášik. Po sv.omši nás čaká milé posedenie na fare pri raňajkách s kňazmi. Raňajky je potrebné si priniesť (keďže cit.pána farára - maminky ich určite urobia lepšie ako kňazi), čajík nám uvaria na fare. Dve z detí si prinesú domov putovnú sošku Panny Márie a sv. Jozefa, ktorú majú za úlohu priniesť na ďalšie roráty. Príďte s nami vytvoriť krásne ranné spoločenstvo plné hodnotných rozhovorov pri čajíku. Tento zážitok, ako hovoria malí druháci, určite stojí za to :)

 • Tvorivé adventné dielne z Klubu Bosco

  Piatok a sobota boli pre deti z Klubu Bosco významné nielen z pohľadu zasvätenia sa Panne Márii a slávenia jej sviatku, ale aj preto, že sme sa stretli ako tvorivé spoločenstvo na adventných tvorivých dielňach. Predtým sme sa však nezabudli zastaviť v kaplnke a na Pannu Máriu si spomenúť modlitbou a piesňou. V duchu prípravy na Vianoce sme vyrábali všakovaké ozdôbky na stromček, svietnik na štedrovečerný stôl, rôzne pozdravy, girlandy, zimné tričká a tí šikovnejší pre svoje mamičky uplietli aj krásny náhrdelník. To, čo nás ale najviac spájalo bola príjemná priateľská atmosféra, ktorú pomohli vytvoriť nielen moji verní pomocníci Matúš, Ema a Mária, ale aj ochotné mamičky, ktoré priložili ruku k dielu a veruže ich pomoc bola vítaná a potrebná, keďže tvorenia chtivých deťúreniec bolo neúrekom. Touto cestou sa im chcem všetkým poďakovať.

  https://cirkevnaskola.rajce.idnes.cz/Tvorive_adventne_dielnicky/

 • Šťastný návrat z Peer Mediation at School ERASMUS+

  V  dňoch 3.12. – 7.12.2018, naši žiaci 8.ročníkov (Soňa Holešová, Ema Janečková, Lenka Ježeková, Simona Kordošová, Daniela Osadská, Katarína Pavlová, Klára Trnková a Samuel Vrlák) prežívali spoločne so žiakmi z Talianska vzdelávacie aktivity v rámci projektu Erasmus+ v Nemecku - Hildesheim.

  O tom, že vzdelávanie mediátorov je na najlepšej ceste, svedčia aj ich poznatky a skúsenosti, ktoré si so sebou priniesli. V novom čísle Rybky sa dozviete od samotných žiakov, čo im tento zahraničný pobyt dal.

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/409

 • Vyhodnotenie súťaže Hovorme o jedle 2018

  Spomedzi  všetkých 209 škôl, ktoré sa zapojili do súťažnej aktivity "Jedz a hýb sa-Tuky“,  sme sa s naším spoznávaním a vyrábaním tukov, ich následným spaľovaní na školskom dvore a work out zóne umiestnili  na krásnom 17. mieste vo vynikajúcom zlatom pásme.  Ďakujeme realizačnému tímu za krásne aktivity, ktoré pripravili pre našich žiakov. Tešíme sa na Našu účasť aj počas už VII. ročníka týždňa HOVORME O JEDLE od 14.10.2019 do 18.10.2019.

strana: