Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

 • Bavíme deti športom

  V stredu 28.11. sme sa zúčastnili ďalšej športovej akcie určenej pre školy v rámci Bratislavy ako aj Bratislavského samosprávneho kraja. Súťaž bola určená pre žiakov a žiačky 3 ročníka, osobitne pre tých, ktorí majú radi atletiku. V športovej hale Elán sa stretlo 21 škôl,  ktoré radi súťažia a bavia sa športovaním. Pre deti boli pripravené akčné disciplíny ako formula – prekážkový beh s kotúľom, skokanská štafeta, hod na presnosť, hod do diaľky, prekážkový beh a tiež štafetový beh. Vybrali sme deti, ktoré sú pohybovo zdatné, aj keď nemajú priamo atletické zameranie. Ich nadšenie a radosť boli hnacím motorom v každej disciplíne. Ukázali, že sú veľmi šikovné a v celkovom zhodnotení sa zaradili na pekné 10. miesto. Účastnícka medaila, ktorú všetky deti v závere dostali, bola krásnou bodkou a zároveň spomienkou na jeden super, športom naplnený deň.

 • So žiakmi VII.C sme si vyskúšali rezbárske remeslo

  V rámci vyučovania techniky sme navštívili MCK, kde na nás čakala pani rezbárka, ktorá nám stručne predstavila rezbárstvo. Žiaci si mohli v malých skupinkách vyskúšať opracovanie mäkkého lipového dreva, pílenie, brúsenie rašpľou, brúsnymi papiermi a rytie do dreva, niektorí i morenie.

   S ich výtvormi sa budete mať možnosť stretnúť na Dni rodiny. Myslíme, že sa Vám budú páčiť. 

 • Spoločenskovedný seminár s prokurátorom

  Včera, dňa 27.11., sme zažili trochu iný spoločenskovedný seminár ako obyčajne. Naším hosťom bol JUDr. Radovan Blažek z Okresnej prokuratúry v Malackách, kde pracuje ako prokurátor a na Komenského Univerzite na Katedre trestného práva pôsobí ako pedagóg.

  Problematiku trestného práva nám sprostredkoval veľmi živo a zo života, celkom inak, ako z učebnice. Veľmi kriticky nám porozprával o práci polície, prokuratúry a súdov a hlavne o tom, ako dokážu médiá pracovať s týmito informáciami a častokrát skreslene o tom písať. Pani profesorka Zajačková mu poďakovala a požiadala ho o pomoc a spoluprácu aj v prípade, keď si študenti vyberú tento študijný odbor. Už len dobre zmaturovať!

 • Návšteva Múzea M.R.Štefánika v Košariskách

  Milí priatelia, pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa uvádzame krátky dokument.

 • Školská konferencia k stému výročiu ČSR

 • Mini-Erasmus 2018

  V tomto školskom roku 2018/2019 sa konal projekt v dňoch 18.11 – 21.11.2018. Z našej školy bol schválený Mini-Erasmus pre 8 študentov.

  Byť či nebyť vysokoškolákom a ak áno, tak na ktorej vysokej škole?

  Toto sú otázky, ktoré sprevádzajú každého stredoškoláka na ceste za jeho budúcim povolaním. Vďaka programu Mini-Erasmus sme sa mohli počas štyroch dní vžiť do kože vysokoškolského študenta. My ôsmi študenti Gymnázia sv. Františka Assiského sme vzali svoju budúcnosť pevne do rúk a stali sme sa súčasťou vysokej školy, ktorú sme si zvolili ešte pred samotným konaním Mini Erasmu.

  Aké školy sme navštívili ?

  Prírodovedecká fakulta UK BA - Katedra Biológie

  Ekonomická univerzita v Bratislave – obchodná fakulta

  Vysoká škola manažmentu v Bratislave CityU

  Filozofická fakulta UK BA – Katedra slovenského jazyka, vedy o človeku a spoločnosti

  Fakulta elektrotechniky a informatiky STUBA

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=392#gallery/392https://csmalacky.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=392#gallery/392

 • Stanovisko našej školy k téme "Obedy zdarma"

  Milí priatelia,

  naša cirkevná škola k medializovanej téme "Obedy zdarma" zaujíma toto stanovisko.

  Pokoj a dobro! daniel masarovič

  Stanovisko našej cirkevnej školy

 • Charitatívna materiálna zbierka pre Betániu

 • V stolnom tenise sa nám nedarilo ako sme boli zvyknutí

  Každoročne koniec novembra v športových súťažiach patrí stolnému tenisu. V tomto olympijskom športe naša škola postúpila viackrát až na majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok ZŠ ako aj žiačok stredných škôl. Rok 2018 nepatril k týmto úspešným. Napriek tomu že sa naši reprezentanti v zložení Dobrovodský, Martinkovič, Bevilaqua a Peceň sa maximálne snažili na majstrovstvách okresu v Malackách sa nedostali  do boja o medaile. Dievčatá v zložení Polakovičová, Kordošová a Osadská získali bronzové medaile.  Podobne aj družstvo chlapcov gymnázia v zložení Trenčanský, Havlík a  Štora  na okresných majstrovstvách v Sološnici získali tretie miesto.  Športovcom za reprezentáciu školy ďakujeme. Lipták

 • Štvrtáci na besede so spisovateľkou

  V stredu 14. 11. 2018 sme prežili krásny čas v knižnici na besede so spisovateľkou Kristínou Baluchovou, ktorá nám predstavila svoju novú knihu Kapitán Padák a lietajúce auto. Keďže sme hlavnú postavu, pilota Daniela, poznali z hodín čítania, potešila nás postavička kapitána a skutočná čiapka pilota. Pani spisovateľka nám porozprávala o svojich zážitkoch z lietania, pretože sama pracovala istý čas ako letuška. Úryvok z knižky nám prečítal spolužiak Riško Stano, ale i samotná spisovateľka. Súčasťou besedy bolo aj nespočetné množstvo zvedavých otázok, na ktoré nám pani spisovateľka zaujímavo odpovedala. Z besedy sme odchádzali s novými zážitkami, niektorí dokonca s knihou, vlastnoručne podpísanou samotnou spisovateľkou.

   

  Štvrtáci a pani učiteľka Erdélyiová   

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/388

 • Ďakujeme Elle Jung za vynikajúcu reprezentáciu školy

  Ella Jung, žiačka I.B triedy, získala na majstrovstvách sveta detí a mládeže, ktoré sa konali 11.- 17. novembra  vo Fujairah (Spojené arabské emiráty) v kategórii Dolphin deti 6.-7. rokov  dve bronzové medaily: v slalome (jazda na gumenom motorovom člne) a kombinácii slalomu a manévringu.
  Slovensko reprezentovalo 6 športovcov a z toho traja z Malaciek : Ella a Šimon Jung, Erik Šíra.

  Srdečne blahoželáme.

 • Imatrikulácia prváčikov ZŠ

  My sme smelí prváci, múdre hlávky máme,

  s písmenkami, číslami do boja sa dáme.

  Čítania sa nebojíme, s počtami si poradíme,

  všetko sa nám podarí, keď si zaspievame!

  Prváci z áčky, béčky aj céčky sa s nadšeným očakávaním nahrnuli do spoločenskej miestnosti, kde už netrpezlivo čakali hrdí rodičia. 8. november bol totiž dňom imatrikulácie našich najmenších žiakov. Po úvodnom vtipnom a sviežom programe deviatakov sa prváci predstavili so svojimi spevácko-tanečnými číslami. Nasledovalo slávnostné pasovanie dreveným mečom väčším než deti samy. So šerpou cez plece a pamätným listom v rukách sa stali oficiálne členmi školskej party. 

  Ďakujeme našim deviatakom, pani učiteľkám, rodičom i všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu krásnej slávnosti. 

  Milí prváci, vitajte medzi nami!

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/385

 • Noc spoločenských hier s Klubom Bosco

  Minulý víkend bolo v ŠKD rušno. Staršie deti z Klubu BOSCO sa spolu stretli, aby strávili spoločný čas. Akciu sme začali tak, ako sa na zverencov Dona Bosca patrí – na sv.omši v miestnom kostole. Po nej sme mali pútavú prehliadku kostolných krýpt, ktorá sa niesla vo večerných hodinách v zvláštnej a dobrodružnej atmosfére. Pred nočným kinom si deti spolu zahrali obľúbené spoločenské hry, ktoré si mali priniesť a naučiť ich svojich kamarátov. V nočnom kine sme si pozreli zaujímavý film podľa skutočnej udalosti, ktorý nás utvrdil v tom, že Nebo nie je výmysel. V sobotné ráno sme začali tvorivými dielňami, kde sme si štyrmi technikami zdobili naše tričká zaujímavými motívmi práve fičiaceho parkouru, Vianoc a rozmanitých nápisov a zvierat. Deti boli pri výrobe tričiek také zapálené, že sme si akciu predĺžili a dokonca sme nestihli ani hru, ktorú nám animátori pripravili. Snáď nabudúce, lebo deti sa už v pondelok dopytovali novej prespávačky J

  https://cirkevnaskola.rajce.idnes.cz/Noc_spolocenskych_hier/

 • Rodičovské stretnutie

  Pozývame Vás na rodičovské stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 15.11.2018 (štvrtok). Najprv budú vo všetkých triedach prebiehať spoločné triedne aktívy so začiatkom o 16.45 hod. Po nich budú nasledovať konzultácie s jednotlivými učiteľmi do 18.15 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami a ďakujeme Vám za priazeň a podporu.

 • Výtvarná súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu

 • Ekovýchova s Daphne

  Vtáctvo na cestách i necestách - táto téma zaujímala žiakov tretích ročníkov. Prostredníctvom inštitútu aplikovanej ekológie, Daphne, sme 6. novembra, počas dvoch vyučovacích hodín, objavovali - prečo sa vtáky sťahujú, kam odlietajú ale i to, ako im môžeme v zime pomôcť. Preto sme vyrábali  pre vtáčiky búdky, aby sme mohli začať so starostlivosťou. Už vieme, aká " pochutina " do nej patrí :)

  https://csmalacky.edupage.org/photos/?eqa=cGhvdG89YWxidW0%3D#gallery/384

 • ŠKD – Návšteva cintorína

  V týchto dňoch sme chodili na cintorín viac ako inokedy. Veriaci, ktorí od 1. do 8. novembra nábožne navštívili cintorín a aspoň mysľou sa pomodlili za zomrelých, mohli získať jedenkrát denne odpustky pre duše v očistci. Preto sme sa aj my s deťmi vybrali na starý cintorín. Spoločne sme sa pomodlili pri kríži a zapálili sviečky. Potom sme boli pri hroboch niektorých príbuzných našich detí. Zastavili sme sa pri hroboch významných ľudí. Musíme pochváliť deti, ktoré sa správali tak, ako sa na toto miesto patrí, dôstojne a disciplinovane.

 • Okresné kolo – Vybíjaná najmladšie žiactvo

  V stredu 7.11. sa na ZŠ Záhorácka konalo Okresné kolo vo vybíjanej najmladších žiakov. Zostavili sme 12-členné zmiešané družstvo chlapcov a dievčat, ktorí sa vedia obracať s loptou, aj bez nej. Odprezentovalo sa 10 družstiev, medzi ktorými boli ZŠ Záhorácka, Štúrova, Dérera, tiež deti z Lábu, Sološnice, Rohožníka, Záhorskej Vsi, Lozorna a Zohora. Po rozdelení do 3 skupín sme odohrali 2 víťazné zápasy v našej skupine, čo nám zabezpečilo účasť vo finálovom stretnutí.

  Následná jedna prehra a jedna výhra nám priniesla krásne 2. miesto, veľa radosti, jeden diplom a 12 medailí J

  Deti svoje trénovanie zúročili, ukázali peknú hru a výborne reprezentovali našu školu !

  Ďakujeme !

  Naša úspešná zostava :

  Oliver Sloboda

  Matej Leskovský
  Samuel Baliga

  Jonáš Tomša

  Jonáš Vicen

  Peter Poláček

  Hanka Hrúzová

  Danielka Augustovičová

  Vanda Habová

  Pavlínka Beňková

  Paulínka Godányová

  Lucka Kopeliovičová

 • Sviečka za nenarodené deti

  Od 25. októbra do 16. novembra 2018 sa naša škola zapája do kampane "Sviečka za nenarodené deti" - ide o projekt organizácie Fórum života, ktorej cieľom je  - pri príležitosti Spomienky na zomrelých (2. november) - spomenúť si aj na nenarodené deti, ktoré zomreli pre umelom alebo spontánnom potrate.

  Do kampane sa zapojíme v troch rozmeroch:

  1. Duchovný rozmer - modlitbou za Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti; za tých, ktorí zvažujú, či si ponechajú svoje nenarodené dieťa a za tých, ktorí sa podieľajú na vykonávaní potratov.

  2. Vzdelávací rozmer - bude zameraný na osvetu v súvislosti s ochranou života od počatia (osobitne na hodinách náboženstva)

  3. Praktický rozmer - v znamení finančnej podpory pro-life a pro-family aktivít a projektov Fóra života, a to zakúpením plastovej sviečky v hodnote 1 €! Sviečka sa bude predávať na vrátnici školy.

  Za Vaše príspevky srdečne ďakujeme!

strana: