• Adorácia rodín za rodiny
     • Adorácia rodín za rodiny

     • Milí rodičia,

      pozývame Vás na podujatie "Adorácia rodín za rodiny", ktoré sa uskutoční v školskej kaplnke 29. novembra v čase od 8,00 do 20,00.

      Ide o 12 hodinovú adoráciu pred vyloženou Oltárnou Sviatosťou, počas ktorej sa chceme spoločne modliť za rodiny nášho školského spoločenstva.

      Prosíme jednotlivé rodiny, aby si zobrali zodpovednosť za jednotlivé adoračné hodiny počas dňa.

      Prihlasovanie je možné tu. (po otvorení dokumentu treba kliknúť na NÁVRATKU)

      Ďakujeme!

      Za školské spoločenstvo,

      Daniel Masarovič - riaditeľ školy

       

    • Netradičná hodina ANJ
     • Netradičná hodina ANJ

     • Spojené kráľovstvo je jedným z najväčších konzumentov čaju na svete. Priemerná ročná spotreba na obyvateľa je 1,9 kg. Najobľúbenejší čaj na britských ostrovoch je bezpochyby klasický čierny čaj s mliekom a my sme si ho so žiakmi II. stupňa na hodine angličtiny pripravili. Samozrejme, k anglickému čaju patrí aj niečo na zahryznutie a my sme sa rozhodli, že skúsime napiecť klasické anglické “scones”.

      Fotogaléria...

    • Altetická súťaž Bavíme deti športom
     • Altetická súťaž Bavíme deti športom

     • V stredu 20.11.2019 sme sa so žiakmi 2-4. ročníka zúčastnili atletickej súťaže s názvom Bavíme deti športom. Cestovali sme  vlakom aj autobusom a znovu sme si pripomenuli, aké to je súťažiť v ŠH Elán v Bratislave. Športové dopoludnie sme mali vyplnené rôznymi  zaujímavými disciplínami ako štafetový beh, skok do diaľky z miesta, beh cez prekážky, hod loptou na cieľ, prekážková dráha a hod plnou loptou.  Svoju rýchlosť, silu a obratnosť sme si porovnávali so žiakmi z bratislavských škôl. Z našej školy štartovali dve družstvá, pričom obe boli mimoriadne úspešné !

      Družstvo A, ročník 2010, súťažili :

      Natálka Pavúčková, Kristínka Šoková, Kristínka Nemcová, David Šišolák, Šimon Záhumenský, Bruno Šíp - získali krásne 2. miesto

       

      Družstvo B, ročník 2011, súťažili :

      Ninka Cabanová, Evička Trnková, Barborka Beszédesová, Krištof Haba, Lukáš Tedla, Tobias Sáblik - vybojovali 1. miesto a priniesli škole pekný pohár.

       

      Ďakujeme deťom za super výkon a krásnu reprezentáciu školy !

      Fotogaléria...

    • Opäť sme víťazmi HOVORME O JEDLE
     • Opäť sme víťazmi HOVORME O JEDLE

     • Dnes 22.11.2019 sme si zúčastnili v Bratislave v hoteli Carlton slávnostného odovzdávania cien víťazom VII.ročníka týždňa HOVORME O JEDLE. Do tejto súťaže sa zapájame každý rok od jej začiatku. Už druhýkrát v histórii súťaže sme sa stali víťazmi v kategórii "súťažno-vzdelávacie aktivity". Tento školský rok sme si spolu s 88 školami z celého Slovenska vybrali dennú tému: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov a stali sme sa víťaznou školou v tejto kategórii. Celkovo sa do súťaže prihlásilo 407 škôl. Cenu - poukážku v hodnote 330 € na nákup produktov podľa vlastného výberu, ktoré využijeme v oblasti vzdelávania o potravinách a výžive sme si prevzali z rúk ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej, predsedu Slovenskej pôdohospodárskej a potravinárskej komory Emila Macha a generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Mária Schrenkela.

    • Adam Trnka víťazom recitačnej súťaže
     • Adam Trnka víťazom recitačnej súťaže

     • 21.11.2019 reprezentoval našu školu Adam Trnka z 8.B na celoslovenskom kole recitačnej súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici, Adam sa umiestnil na 1. mieste v kategórii starší žiaci. Srdečne blahoželáme a ďakujeme pani učiteľke Grmanovej za jeho prípravu na súťaž.

    • Už poznáme maskota ekoprojektu
     • Už poznáme maskota ekoprojektu

     • Odborná komisia vybrala spomedzi všetkých návrhov víťazného maskota. Jeho autorom je Hanka Hladíková z 5.A triedy, ktorá pomenovala svojho maskota Pôdačik. Hanka súčasne získala pre svoju triedu 1000 bodov do celkového vyhodnotenia ekoprojektu.Tak vitaj Pôdačik na našej škole, budeš nás sprevázať počas školského roku prostredníctvom ekoprojektu, ktorý bude niesť tvoje meno Pôdačik. Porota odmenila viaceré zaujímavé návrhy makotov, medzi ocenenými boli:

      Melissa Melicherová 3.B - s maskotom Hnedulka                   

      Tamara Látečková 3.B s maskotom Hneduška

      Sofia Soboličová 2.C s maskotom Hnedáčik                      

      Terezka Korčeková 2.B s maskotom Helka Triediteľka

      Tamara Pálešová 7.C s maskotom Haluzkáčik                          

      Linda Pešková 5.A s maskotom Fergus

    • Tvorivé písanie s Danielom Hevierom
     • Tvorivé písanie s Danielom Hevierom

     • V utorok sme na pôde našej školy privítali známeho slovenského spisovateľa, básnika, textára, scenáristu a ilustrátora Daniela Heviera. Návšteve predchádzala dvojtýždňová zaujímavá výstava pod názvom Ako vzniká kniha. V priestoroch dolnej chodby gymnáziá mali žiaci možnosť preniknúť do procesu tvorby knihy od prvých prozaických či básnických textov, ich korektúry, od tvorby ilustrácií k literárnym textom až po prácu redaktorov a vydavateľa. Autorom a tvorcom výstavy bol práve Daniel Hevier. Počas besedy so žiakmi základnej školy  a otvorenej platformy so študentami gymnázia sme sa dozvedeli zaujímavosti z Hevierovho života, o jeho detstve,   zážitkoch zo študentských čias, o jeho vzostupoch i životných pádoch. Žiakom a študentom priblížil svoju literárnu  tvorbu a oboznámil nás s najnovšími „čerstvo vydanými“ dielami. Literárne nadaných žiakov základnej školy Daniel Hevier vyzval do projektu Chymeros. Ide o sériu deviatich kníh, v ktorých hlavnou postavou je chlapec menom Chymeros.  O jeho osude, zážitkoch i činoch rozhodujú okrem autora aj deti, ktoré sa prihlásením cez internet do projektu zapoja.

      Danielovi Hevierovi ďakujeme za príjemne dopoludnie a prajeme mu veľa nápadov do ďalšej umeleckej práce.

      Fofotogaléria...

    • Výtvarná súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu
     • Výtvarná súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu

     • Riaditeľ školy vyhlasuj výtvarnú súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu na tému: Moja rodina, môj domov. Bližšie informácie nájdete na plagáte.

    • Čo sme všetko videli a zažili v ANGLICKU A ŠKÓTSKU
     • Čo sme všetko videli a zažili v ANGLICKU A ŠKÓTSKU

     • Prvý deň sme odišli skoro ráno o 1.45 a vyrazili sme cez Českú Republiku, smer Nemecko, Belgicko a Holandsko do Francúzska. Cesta bola dlhá, ale príjemná. Večer sme sa ubytovali v hoteli F1 vo Francúzsku.

      Druhý deň po raňajkách sme odišli do Calais, prepravili sme sa cez kanál La Manche a pokračovali sme do Londýna, kde sme strávili deň pešou prehliadkou s našou sprievodkyňou Blankou. Videli sme Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Soho, China Town, Leicester Square, kde sme mali krátky rozchod, potom sme pokračovali na Trafalgar Square, využili sme možnosť návštevy National Gallery, kde sme sa kochali😊 krásami majstrov Raffaela, Turnera, Moneta, Maneta, Van Gogha, Rembrandta a ďalších. Niektorí sa kochali veľmi intenzívne, až sa pri Vincent van Gogh(ovi) stratili, ale potom sa, samozrejme, našli.  Keďže bola nedeľa, zúčastnili sme sa sv. omše v kostole Panny Márie Nanebovzatej, celebrovanú p. arcibiskupom Westminster Cathedral, ktorý nás veľmi srdečne privítal. Po sv. omši sme pokračovali v prehliadke popri Downing Street, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben cez Golden Jubilee Bridge k London Eye – kde sme sa previezli na vyhliadkovom kolese s prekrásnym výhľadom na nočný Londýn. Napokon sme sa večernou prechádzkou pri Temži presunuli do autobusu, ktorým sme sa prepravili do Edinburghu.

      Tretí deň ráno, hneď ako sme dorazili do mesta, začal jazykový kurz v jazykovej škole Global English. Poobede sme vyšli k Edinburgh Castle, kde sme navštívili historický hrad z 11. storočia, sídlo škótskych kráľov, nasledovala prehliadka korunovačných klenotov a Stone of Destiny, St. Giles Cathedral, prezreli sme si historické centrum mesta po Royal Mile, prešli sme sa okolo nového škótskeho parlamentu ku kráľovskému sídlu Márie Stuartovej a súčasnému oficiálnemu sídlu britskej kráľovnej Alžbety II., Palace of Holyroodhouse, Holyrood Park. Navečer sme sa ubytovali po skupinkách v rodinách v Edinburghu a okolí.

      Štvrtý deň doobeda prebehlo vyučovanie od 9 do 12 hod. Poobede sme sa vydali na výlet do Stirlingu, kde sme absolvovali výstup k Wallace Monument s výhľadom na historické centrum mesta. Tí, ktorí videli film Statočné srdce s Mel Gibsonom, vedia, že ide o film podľa historickej udalosti, najznámejšej Škótskej vojny za nezávislosť, ktorá sa odohrala práve na tomto mieste. Počúvali sme tento príbeh, pozerali video, ktoré nám túto slávnu bitku priblížilo. Večer sme sa vrátili do rodín, ktoré nás boli vyzdvihnúť na vopred dohovorenom mieste tzv. „meeting point“.

      Piaty deň doobeda znovu prebiehala výučba. Poobede sme sa presunuli do prístavu Leith na náštevu The Royal Yacht Britannia, ktorú až do r. 1997 využívala kráľovná Alžbeta II. Užili sme si prehliadku lode a múzea, vystúpili sme na Calton Hill, z ktorého je krásny výhľad na celý Edinburgh, tiež na Portobello Beach, večer sme sa vrátili do rodín.

      Šiesty deň sa konal krásny výlet do Scottish Highlands a k legendárnemu jazeru Loch Ness. Cesta autobusom viedla cez jedno z najkrajších škótskych údolí Glencoe do podhorského mestečka Fort William s výhľadom na najvyšší vrch Veľkej Británie Ben Nevis, ďalej smerom k južnému cípu jazera Loch Ness vo Fort Augustus. Tu sme sa zúčastnili prehliadky sústavy plavebných komôr na umelo vytvorenom Kaledónskom kanále, ktorý spája východný a západný breh Škótska, plavba po jazere Loch Ness, kde žije legendárna príšera „Nessie“. Bohužiaľ, Lochnesska pre nás ostala doteraz záhadou. Skryla sa pred nami.☹

      Siedmy deň sme sa zbalili, rozlúčili s rodinami a prichystali sme sa na odchod smerom na juh do historického mesta York, kde nasledovala krátka prehliadka centra mesta a po nej návšteva známej York´s Chocolate Factory Story, kde sme mohli ochutnať rôzne druhy čokolád😊, z autobusu sme si pozreli opevnenie mesta a Clifford's Tower, pretože nám „konečne“ naozaj britsky pršalo a nechceli sme úplne premoknúť. Večer sme sa odobrali na ubytovanie v hoteli v Yorku.

      Ôsmy deň  sme mali naplánovaný celodenný pobyt v Londýne. Začal prechádzkou cez Park Greenwich, odfotili sme si známy nultý poludník, Royal Observatory, zastavili sme sa pri lodi na prevoz čaju Cutty Sark, kúpili lístky do metra, ktorým sme sa prepravili až k historickému hradu Tower of London, kde sme mali trojhodinovú prehliadku korunovačných klenotov, historického jadra pevnosti - Bielej veže, v jej okolí sme prešli väzením, mučiarňami a výstavou britského kráľovského výstroja a zbraní, odfotili sme si známy Tower Bridge s výhľadom na Temžu, prešli sme smerom ku kostolu Church of the English Martyrs, kde sme mali vigílnu svätú omšu s platnosťou na nedeľu. Dôstojný pán nás vsunul do úmyslu aj prosieb sv. omše a sv. mučeníkov poprosil, aby nás pekne sprevádzali až domov. Presunuli sme sa metrom k O2 Aréne, kde nám naši šikovní páni šoféri pripravili české párky s poľským chlebom. Vo večerných hodinách sme vyrazili smer – DOMOV na Slovensko.

      Deviaty deň začal o polnoci na trajekte, ktorý sme stihli vďaka jeho meškaniu. Čoskoro sme zistili, prečo meškal... Vlny hádzali celou loďou a pocítili to aj naše žalúdky. Šťastne sme prišli ku škole večer po 18. hodine. Rodičia nás už čakali a my sme sa mohli rozpŕchnuť s darčekmi a zážitkami, (niektorí gymnazisti dokonca so Scotch Whisky😊) priamo k nim.

      Diplomy, ktoré potvrdzujú našu výučbu v Edinburghu, nám rozdal pán riaditeľ Daniel Masarovič v škole spolu so sprevádzajúcimi učiteľkami, p. Šišanovou a Slezákovou. Projekty o navštívených miestach budeme prezentovať na Deň Európskych Jazykov v škole.

      Fotogaléria...  všetky fotografie nájdete na fb stránke našej školy

    • Programátorská súťaž Špongia
     • Programátorská súťaž Špongia

     • 11.11.2019 obsadili 4 študenti 2.G triedy gymnázia (Juraj HušeK, Pavol Lukáč, Ivan Danček a Matej Borghoust)  v celoslovenskej súťaži pod názvom Špongia, ktorú organizuje Škola pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Bratislave spomedzi 23 súťažných tímov z celého Slovenska s ich hrou "Space Fever" 3. miesto. Ich úlohou bolo za 17 dní naprogramovať počítačovú hru podľa zadania a odprezentovať ju pred odbornou komisiou, ktorá hodnotila: Hrateľnosť, Technickú vyspelosť, Splnenie zadania, Grafiku, Zvuk, Atmosféru, Nápad a Promo. Srdečne blahoželáme.

    • Otvorená platforma na gymnáziu
     • Otvorená platforma na gymnáziu

     • Minulý týždeň sme privítali na pódiu spoločenskej miestnosti prvého hosťa na Otvorenej platforme 2019/2020. Pozvanie prijal Marek Michalčík, organizátor Národného pochodu za život.

    • IT Fitness Test 2019
     • IT Fitness Test 2019

     • V rámci celoslovenského testovania digitálnych zručností sa naši študenti gymnázia zapojili do riešenia IT Fitness Testu. Jednotlivé úlohy boli zaradené do piatich kategórií: internet, bezpečnosť a počítačové systémy, komplexné úlohy, kancelárske nástroje, kolaboratívne nástroje a sociálne siete. Spomedzi všetkých zapojených škôl sa naši študenti umiestnili na 16. mieste a zaradili sa medzi najúspešnejších riešiteľov s percentilom úspešnosti 94,40. Gratulujeme.

    • Návštívili nás sestričky z misijnej spoločnosti
     • Návštívili nás sestričky z misijnej spoločnosti

     • Dňa 18.októbra sa na našej škole konala duchovná obnova pre žiakov 7., 8., 9. ročníkov.

      Tento mesiac Sv. otec František vyhlásil za mimoriadny misijný mesiac október, preto aj téma duch. obnovy bola o tom, čo sú misie , kto je to misionár.

      Sestrička Mária Zuzana a sr. Mária Monika, ktoré sú z misijnej spoločnosti - RODINY PANNY MÁRIE, nám predstavili svoju spoločnosť, čo sestry robia, o ich povolaní, kde všade pôsobia, v čom spočíva ich misijná činnosť, o zjavení P. Mária v Amsterdame atď. Celá prezentácia bola popretkávaná  filmovými ukážkami, svedectvami, modlitbou. Sestričky tiež odpovedali na otázky , ktoré žiakov zaujímali.

      Myslím , že žiaci sa dozvedeli , ako sa môžu stať misionármi v tom prostredí, kde sa nachádzajú a ešte oveľa viacej, ako  sami očakávali. Avšak pre mňa, ale iste aj pre mnohých iných veľkým svedectvom bol pokoj, radosť i láskavosť , ktorá z týchto sestier priam žiarila! Keď som odchádzala po prednáške už domov, p. vrátnička mi povedala : „Z tých sestier, ktoré tu boli, vychádzal taký pokoj a milota, že by som si s nimi len tak rada sadla, dala si kávu a počúvala.“ Ak žijem s Ježišom, On vyžaruje lásku skrze mňa i bez slov.

    • Kvapka krvi
     • Kvapka krvi

     • SČK Miestny spolok Malacky Vás pozýva na odber krvi, ktorý sa uskutoční dňa 22.11.2019 od 8-00 – 11-00 hod. v priestoroch Gymnázia Malacky, Ul. 1. mája. Na odber si prineste občiansky preukaz, kartu poistenca, preukaz darcu. Info:  www.ntssr.sk – darcovstvo krvi. Záujemcovia hláste sa na t.č.- 0949/123 362, klaudiakov@centrum.sk

    • Exkurzia žiakov a pedagógov ocenených v celoslovenskom kole
     • Exkurzia žiakov a pedagógov ocenených v celoslovenskom kole

     • Vo štvrtok  24.10. 2019 sa žiaci, účastníci súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko, zúčastnili exkurzie do Košarísk. Po náročnej ceste sa žiaci výdatne najedli v Pizzerii Gurmán. Vrcholom exkurzie bola návšteva Múzea M. R. Štefánika, kde sa naši žiaci nenechali zahanbiť a preukázali svoje vedomosti. Po absolvovaní prehliadky dostal každý žiak na pamiatku knižnú publikáciu Oči plné oblohy od J. Rezníka a zapózoval na spoločnej fotografii pred Múzeom M. R. Štefánika. Unavení, šťastní a  obohatení novými poznatkami sme sa po krušnej ceste vrátili domov.

    • Hľadá sa maskot pre tohtoročný školský ekoprojekt
     • Hľadá sa maskot pre tohtoročný školský ekoprojekt

     • Ahojte kamaráti,

      pamätáte sa na Recykláčika? Aj v tomto roku môžete opäť pomôcť našej prírode. Ako? Zapojením sa  do súťažných disciplín nášho veľkého školského ekoprojektu.

      Všetky disciplíny sa dozviete postupne, vyhlásením cez rozhlas a z letáčikov, ktoré dostanete do vašich tried.

      Prvou spoločnou úlohou je vymyslieť maskota a jeho meno na tento školský rok. 

      Farba, ktorá nás bude sprevádzať je hnedá.

      Svoje návrhy odovzdajte na prvom stupni pani učiteľke Trnkovej

      a na druhom pani učiteľke Ballekovej do 8. novembra

      Nezabudnite uviesť svoje meno a triedu.

      Víťazný návrh získa pre svoj kolektív odmenu 1 000 bodov do celkového hodnotenia.

      Prajeme Vám veľa tvorivých síl.

    • Ponuka pozície asistenta učiteľa
     • Ponuka pozície asistenta učiteľa

     • Milí rodičia,

      naša škola hľadá možnosti ďalšej pomoci individuálne začleneným deťom školy. Jednou z ponúkaných možností sú 2 pozície asistena učiteľa pre takéhoto žiaka, čo je pedagogicky nenáročná podporná činnosť realizovaná počas vyučovania pri bežnej prevádzke triedy.  Máme možnosť využiť formu dobrovoľníckej služby garantovanej Úradom práce v rozsahu 20 hodín týždenne (4 hodiny denne), avšak len pre osobu evidovanú na Úrade práce ako nezamestnanú aspoň jeden až dva mesiace. Nástup je možný od 4.11.2019. Úloha asistenta spočíva v pomoci dieťaťu so sústredením, pomôcť zorientovať sa v práve prebiehajúcej činnosti, motivovať dieťa k dôslednej práci, pozitívne hodnotiť každú snahu a povzbudzovať ho k aktívnej práci na hodine. Ak poznáte niekoho, kto by bol pre túto pozíciu vhodným kandidátom a má pozitívny vzťah k deťom, kontaktujte nás, prosíme. Ďalšie informácie Vám ochotne poskytne výchovná poradkyňa školy Mgr. Lucia Belanská na tel. čísle 0918 813 418 alebo belanska.lucia@csmalacky.sk. Ďakujeme!

    • Sviečka za nenarodené deti
     • Sviečka za nenarodené deti

     • Občianske združenie Fórum života aj tento rok organizuje pravidelnú kampaň Sviečka za nenarodené deti. Zapálenie sviečky na cintorínoch, v oknách domovov či pri pamätníkoch nenarodených detí nás má všetkých viesť k myšlienke na deti, ktoré sa nemohli narodiť pre umelý alebo spontánny potrat. Pozornosť zároveň bude upriamená aj na ženy a ich blízkych, ktorých sa táto ťažká životná skúsenosť týka. Je však veľmi dôležité, aby sme my všetci boli vnímavejší, citlivejší a hľadali riešenia, ako im v ťažkostiach pomôcť tak, aby ostala zachovaná ich osobná dôstojnosť a nenarodené dieťa bolo chránené a v bezpečí.

      Kampaň je spojená s verejnou finančnou zbierkou, do ktorej sa môžeme aj my zapojiť kúpou malej sviečky v hodnote 1€. Sviečky budeme predávať na vrátnici školy od 28. októbra až do 13. novembra. Vyzbierané peniaze budú slúžiť na konkrétne programy tehotným ženám, matkám a ich deťom (viac napr. na https://www.zachranmezivoty.sk/).

       Plameň sviečky má viesť však aj k stíšeniu a k myšlienke na všetky nenarodené životy. Sme presvedčení, že nás to môže nasmerovať k lepšiemu pochopeniu prežívania každej ženy, ktorú zasiahla táto neľahká životná skúsenosť. V konečnom dôsledku toto pochopenie povedie aj ku skutočným riešeniam a konkrétnej pomoci“, vysvetľuje Lucia Lalíková, koordinátorka kampane.

      Ďakujeme za podporu!

      Vaša cšm

    • Testovanie pohybových zručností prváčikov
     • Testovanie pohybových zručností prváčikov

     • Naši prváčikovia naštartovali svoje sily a ukázali svoje pohybové zručnosti v rôznych disciplínach. Zmerali si svoju silu, vytrvalosť, obratnosť i šikovnosť. Všetkých prváčikov pani učiteľky pochválili za ich disciplínu a dodržiavanie pokynov. Tešíme sa na výsledky testovania!

      fotogaléria...

    • Majstrovstvá okresu v zrýchlenom šachu
     • Majstrovstvá okresu v zrýchlenom šachu

     • 22.10. reprezentovali siedmi žiaci ZŠ našu školu v Majstrovstvách okresu v zrýchlenom šachu v KD vo Veľkých Levároch. Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy.

      Spomedzi 39 súťažiacich sa umiestnili na týchto priečkach:

      1. miesto: Michal Sobek

      10. miesto : Osadský Damián

      11. miesto: Osadský Samuel

      12. miesto: Gelinger Martin

      14. miesto: Osadská Daniela

      25. miesto: Jánoš Fabián

      27. miesto: Leskovský Pavol

       

„Facere et docere – Správne žiť a učiť to aj iných“