• Úhrada nákladov na stravu a učebné pomôcky

• Okrem cestovného pomáha štát niektorým nízkopríjmovým rodinám aj s hradením stravy a učebných pomôcok. Ak dieťa navštevuje základnú školu a žije v rodine, ktorej priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov po sebe nepresiahol výšku životného minima, môže dostať dotáciu jedno euro na obed za každý deň strávený v škole.

Dieťa zo sociálne slabšej rodiny môže získať dotáciu na zošity, písacie potreby, učebnice a iné nevyhnutné pomôcky súvisiace s vyučovacím procesom vo výške 33,20 eura na rok. Podrobnejšie informácie o podávaní žiadosti a vyplácaní príspevkov poskytuje internetová stránka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

V prípade, že rodina dané kritériá spĺňa, je potrebné, aby danú skutočnosť nahlásili v kancelárii školy, kde obdržia ďalšie potrebné informácie.